Udana pogoń LKS Poręba Wielka za LKS Głębowice

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 września 2017 16:36

LKS Głębowice zremisowały z LKS Poręba Wielka 3:3, chociaż gospodarze prowadzili 3:0.

W pierwszej połowie padły trzy gole. Wszystkie strzelili podopieczni Dawida Szewczuka. W 8. minucie M. Płonka wykonywał rzut wolny z narożnika szesnastki. Zawodnik zespołu gospodarzy zagrał po ziemi. Piłka minęła obrońców i bramkarza i dotarła do Chmury, który dopełnił formalności.

W 20. minucie T. Wysogląd podwyższył prowadzenie klubu z gminy Osiek. W 33. minucie Chmura wywalczył futbolówkę i podał ją Wysoglądowi. Ten drugi strzelił gola na 3:0.

Tak jak w pierwszej połowie piłkę do siatki kierowali tylko zawodnicy LKS Głębowice, tak w drugiej odsłonie trzy gole zdobyli przyjezdni.W 55. minucie R. Sporysz w polu karnym przelobował bramkarza. W 65.minucie po faulu w polu karnym jednego z zawodników gospodarzy sędzia przyznał ich rywalom rzut karny. Po uderzeniu R. Sporysza piłka odbiła się od poprzeczki, od bramkarza i wpadła do bramki. Stan rywalizacji LKS Poręba wyrównał w 72. minucie. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł  się M. Starzyk.

– W pierwszej połowie rywal nie oddał strzału na bramkę, a my mogliśmy prowadzić wyżej. Po przerwie „zostaliśmy w szatni”. Byliśmy zupełnie inną drużyną. Oddaliśmy przeciwnikowi pole gry. Zespół z Poręby Wielkiej to wykorzystał – powiedział Dawid Szewczuk, trener LKS Głębowice.

– W pierwszej połowie graliśmy dobrze, ale to przeciwnik zdobywał gole. W drugiej połowie przez cały okres gry byliśmy na połowie przeciwnika, a bramki były kwestią czasu – powiedział Bartłomiej Stachura, trener LKS Poręba Wielka.

Niedziela 27 sierpnia LKS Głębowice – LKS Poręba Wielka 3:3 (3:0)
Bramki: 1:0 Chmura (8.), 2:0 T. Wysogląd (20.), 3:0 Wysogląd (33.), 3:1 R. Sporysz (55.), 3:2 R. Sporysz (65.), 3:3 M. Starzyk (72.)

LKS Głębowice: Wandor, Leśniak (M.Brońka), P. Szypuła, A. Domasik, Brońka, Głowacki (M. Szypuła), Borowski (55. Wasztyl), Płonka, Ćwiertnia (S. Leśniak), Chmura, Wysogląd. Trener: Dawid Szewczuk.

LKS Poręba Wielka: P. Sporysz (46. Sroka), Jęczała (46. Mondry), Herma, Jarecki (46. Zieliński), Tomczyk, R. Starzyk, Borowski, Niesyto(46. Węglarz) , Oczkowski (65. Ryś), Żmuda. Trener: