U gości plan szybko upadł. Zgodzie wychodziło wiele

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   18 września 2018 18:45

Zgoda Malec wygrała z LKS Bulowice 6:2.

LKS Bulowice miał walczyć w Malcu. Dużą część ich planu upadła w 3. minucie. Z bocznego sektora boiska wzdłuż bramki zagrywał Łukasik. Gola z bliskiej odległości zdobył Lekki. W 15. minucie zdaniem sędziego w szesnastce faulowany był Łukasik. Skutecznie z wapna uderzył S. Drebszok.

Goście mogli dojść rywala na jedną bramkę w 45. minucie Rafał Michalak nie wykorzystał rzutu karnego. Trzy minuty po wznowieniu gry w drugiej odsłonie przyjezdni wykonywali rzut rożny. Bramkę strzałem głową zdobył Cibor.

Później kolejne dwa celne ciosy zadali zawodnicy Zgody. W 57. minucie K. Drebszok wymanewrował obrońcę i oddał dobry strzał z 12 metrów, a dwie minuty później po uderzeniu Lekkiego futbolówka zakręciła się i wpadła do siatki.

Goście zdołali zdobyć jeszcze jednego gola. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Matejko. W 71. minucie po wrzutce Łukasika celnie główkował Żmuda.  Wynik spotkania ustalił Lekki.

,,Cały mecz mieliśmy pod kontrolą. Mieliśmy cały mecz pod kotrolą” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

,,Nasz plan szybko okazał się nieaktualny. Rywale nas wypunktowali. Gdyby byli skuteczniejsi, wygrali by nawet dwucyfrowym wynikiem. Obrona była dziurawa, jak szwajcarski ser. Zostaliśmy znokautowani” – powiedział Marek Kudłacik, grający trener LKS Bulowice.

Niedziela 16 września Zgoda Malec – LKS Bulowice 6:2

Bramki: 1:0 Lekki 3., 2:0 S. Drebszok 15., 2:1 Cibor 48., 3:1 K. Dreszok 57., 4:1 Lekki 59,.4:2 Matejko 67., 5:2 Żmuda 71., 6:2 Lekki 75.

Zgoda Malec: Gibas, Wójcik, Nowak zm. 71. Stawowczyk, S. Drebszok, Oczkoś, Sokół, K. Drebszok, Ogórek, Łukasik, Żmuda zm. 91. Wawak, Lekki zm. 79. Szafrański. Trener: Andrzej Tomala.

LKS Bulowice: Kudłacik, Matusiak, Rafał Michalak I, Peszel, Handy zm. 29. Mrzygłód,  Zaręba zm. 31. Matyszkowicz, Łuczak zm. 65. Hawro Surma, Wysmołek, Kołaczek zm. 75. Kruk, Matejko, Cibor,