TS Hejnał wrócił na fotel lidera

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   16 października 2019 20:22

Team Sport Hejnał wygrał na wyjeździe ze Zgodą Malec 6:2. Ten wynik i porażka Przeciszovii oznacza powrót klubu Kęt na fotel lidera A Klasy.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Zgody, której zawodnicy strzelili dwa gole. W 11. minucie Dudzic wykorzystał błędy bramkarza i Korzonkiewicza. Napastnik przeciął podanie drugiego z wymienionych do pierwszego i skierował futbolówkę do siatki. Później ten sam piłkarz wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Taraschuka na nim.

W drugiej połowie do ataku rzucili się przyjezdni. W 48. minucie Jaromin wykorzystał prostopadłe podanie od kolegi z drużyny i znalazł sposób na bramkarza. W podobnych okolicznościach w 52. minucie gola zdobył Oczkowski.  W 63. minucie bliżej zwycięstwa byli goście, bo Oczkowski otrzymał futbolówkę od Sitarza i oddał ładny i skuteczny strzał.

W 75. minucie Sitarz przeprowadził dwójkową akcję z Januszykiem i uderzył z 16 metrów pod poprzeczkę. W 85. minucie Kunicki wpisał się na listę strzelców w pierwszym kontakcie z piłką po wejściu na boisko z ławki rezerwowych. W 90. minucie zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Kunicki. Precyzyjnie rzut karny wykonał J. Januszyk.

,,Zagraliśmy dwie różne połowy. W pierwszej odsłonie mieliśmy więcej okazji strzeleckich. W drugiej rywal nas przycisnął. Moja drużyna była nie do poznania” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

,,Strzeliliśmy w tym meczu osiem goli. Myślę, że można tak powiedzieć. W drugiej dominowaliśmy. Mam nadzieję, że mały kryzys jest już za nami i teraz będziemy robili swoje” – powiedział Łukasz Jagoda, trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Niedziela 13 października Zgoda Malec – Team Sport Hejnał Kęty 2:6 (2:0)
Bramki: 1:0 Dudzic (12.), 2:0 Dudzic rzut karny (15.), 2:1 Jaromin (48.), 2:2 Oczkowski (52.), 2:3 Oczkowski (63.), 2:4 Sitarz (75.), 2:5 Kunicki (80.), 2:6 Kunicki (90.)

Zgoda Malec: Gibas, Oczkoś (60. Sokół), Lekki, S. Drebszok, Tomala, Łukasik, Chwierut, K. Drebszok, Chluba (75. ójcik), Żmuda, Dudzic. Trener: Andrzej Tomala.

Team Sport Hejnał Kęty: Zieliński, Korzonkiewicz, J. Januszyk, Taraschuk, A. Januszyk, Cepiga, Flisek, Oczkowski (80. Karpiński), Sitarz (85. Rogala), Jaromin (78. Kunicki), Waluś (80. Kanior). Trener: Łukasz Jagoda.