TS Hejnał przegrał z liderem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   29 kwietnia 2022 15:46

Team Sport Hejnał Kęty przegrał 1:4 w Kalwarii Zebrzydowskiej z Kalwarianką.

W 45. minucie po rzucie rożnym piłka dotarła na dalszy róg. Ustawiony tam zawodnik skierował piłkę na środek, a tam w pustej bramce umieścił ją Rupa. W 55. minucie obrońcy przyjezdnych stracili piłkę, a ich przeciwnicy przeprowadzili kontratak. Strzałem na dalszy róg bramkarza pokonał Oleksy.

W 75. minucie piłkarze zespołu z Kęt przejęli futbolówkę w środkowych rejonach boiska. Z 17. metrów w samo okienko uderzył Grabowski. W 85. minucie po dośrodkowanie w okolice słupka piłkę przyjął Kosowski i znalazł sposób na golkipera. W doliczonym czasie gry Skrzypiec wykorzystał błąd defensywy Teamu Sportu Hejnału i ustalił wynik spotkania.

„Graliśmy z liderem i staraliśmy się grać defensywnie i czekać na kontry. Do 25 minuty nam się to udawało, Mieliśmy nawet swoje sytuacje. Później jednak zgaśliśmy. Straciliśmy gola do szatni. Początek drugiej połowy mieliśmy niemrawy. Do tego straciliśmy bezsensowne gole. Przeciwnik był lepszy i miał więcej okazji strzeleckich” – powiedział Mariusz Wadoń, trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Środa 27 kwietnia Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska – Team Sport Hejnał Kęty 4:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Rupa (45.), 2:0 Oleksy (55.), 2:1 Grabowski (75.), 3:1 Kosowski (85.), 4:1 Skrzypiec (90+)

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska (wyjciowy): Buraczek, Godawa, Guguła, Frączek, Hobrzyk, Kryjak, Oleksy,  Rupa, Sermak, Sadowski.

Team Sport Hejnał Kety: Drewniany, Januszyk, Derejko, Rogala (65. Grabowski), Waluś, Karpiński, Majdak, Merta, Wysogląd (85. Stawowy), Mąsior (55. Ochman), Dudzic. Trener: Mariusz Wadoń.