Trzy gole Dziubka w derbach gminy Kęty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 października 2018 20:05

Soła Łęki wygrała na wyjeździe z Orłem Witkowice 3:1.

W 22. minucie Dziubek dobił strzał Amroziego. Futbolówka po jego strzale wpadła siatki tuż pod poprzeczką. W 35. minucie skuteczną, indywidualną akcję. Zawodnik wszedł w szesnastkę i znalazł sposób na bramkarza.

Na początku drugiej odsłony szansę na choćby punkt zwiększył Orzeł. Faulowany w polu karnym był Bąba. Gola z jedenastu metrów zdobył Jasiński. W 59. minucie kolejny raz przypomniał o sobie Dziubek. Po wrzutce kolegi z drużyny celnie główkował i zdobył bramkę.

,,Mecz miał dwie różne odsłony. W pierwszej dominowali goście. W drugiej my graliśmy szybciej. Niestety trzecie trafienie rywali zabiło mecz” – powiedział Szymon Śliwa, grający trener Orła Witkowice.

,,W pierwszej części gry graliśmy dobrze i mieliśmy tego konkretne efekty. W drugiej Orzeł nas naciskał, ale nie miał tzw. setek. My nieźle kontrowaliśmy. Ogólnie mecz był chaotyczny z obu stron” – powiedział Krzysztof Zarzycki, grający trener Soły Łęki.

Sobota 20 października Orzeł Witkowice – Soła Łęki 1:3

Bramki: 0:1 Dziubek 22., 0:2 Dziubek 35., 1:2 Jasiński rzut karny 47., 1:3 Dziuba 59.

Skład:

Orzeł Witkowice: Wróbel, Jarosz, Rusinek zm. 71. Mitoraj, Śliwa, Bąk zm 46. , Wrona, Konefał, Gołębiowski, Szypuła, Bąba, Jasiński. Trener: Szymon Śliwa.

Soła Łęki: Dziędziel, Zarzycki, Pawlusiak, Karnas, Kramarczyk zm. 71. Adamczyk, Handzlik, Kozieł, Matejko, Amrozi zm. Kukiełka, Dziuga, Dziubek. Trener: Krzysztof Zarzycki.