Trzy bramki Ząbka. Trzy punkty nowego lidera

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   29 marca 2022 08:44

LKS Bobrek wygrał u siebie z Iskrą Brzezinka 3:1 i awansował na pozycję lidera Kezzy A Klasy.

W 12 . minucie Musiolik odebrał piłkę przeciwnikowi na swojej połowie i zagrał do Ząbka. Zawodnik, którego poprzednim klubem był LKS Gorzów, wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W 34. minucie Krawczyk wykonywał rzut karny, ale bramka nie padła.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy połowy padła bramka na 1:1. Przyjezdni mieli stały fragment gry. Dośrodkował Wojtaszak, a ładnie z woleja uderzył Krzemień.

W 81. minucie lewym skrzydłem zaatakował Nowotarski. Zawodnik zespołu gospodarzy zagrał płasko na siódmy metr do Ząbka. Ten wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Pięć minut później sędzia przyznał drugi rzut karny dla LKS Bobrek. Faulowany w szesnastce był Nowotarski. Skutecznym egzekutorem jedenastki był Ząbek.

„Wydawało się, że mamy mecz pod kontrolą i że mamy inicjatywę. Po wykorzystanym przez Iskrę rzucie karnym zrobiło się nerwowo. Konsekwentna gra dała nam trzy punkty. Mogliśmy jednak strzelić gole wcześniej” – powiedział Paweł Wierzbic, trener LKS Bobrek.

„Wygrał zespół lepiej tego dnia dysponowany. Przed meczem i w trakcie gry mieliśmy swoje problemy. Przy odrobinie większej koncentracji mogliśmy pokusić się o punkt, gdyż gole straciliśmy w samej końcówce spotkania” – powiedział Rafał Skrzypek, trener Iskry Brzezinka.

Sobota 26 marca LKS Bobrek – Iskra Brzezinka 3:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Ząbek (12.), 1:1 Krzemień rzut karny (45.), 2:1 Ząbek (81.), 3:1 Ząbek rzut karny (86.) W 34. minucie Krawczyk (LKS Bobrek) nie wykorzystał rzutu karnego)

LKS Bobrek: Tworuszka, Byrski, Rundzia, Jamróz (60. Winiarski), Podbrożny (46. Ryska), Boratyński, Musiolik (70. Hendzlik), Glistak, Chylaszek (70. Nowotarski), Krawczyk, Ząbek (86. Likus). Trener: Paweł Wierzbic.

Iskra Brzezinka: Baruś, Kleczkowski (46. Żorawik), Skrzypek, Dziedzic, Gąsiorek (Ł. Samek), Migdałek, Krzemień, Wojtaszak, Sergiel (75. Homa), Nagi, Skiernik. Trener: Rafał Skrzypek.