Trudny mecz Niwy. Kolejne trzy punkty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   7 września 2021 15:46

Niwa Nowa Wieś nie miała łatwego zadania w potyczce z Victorią 1918, ale ostatecznie wygrała 2:1.

W pierwszej połowie bliżsi sukcesu byli przyjezdni. Gacur obronił rzut karny wykonywany przez jednego z nich. Piłkę w siatce po strzale głową Matusza i dobitce Dudzica znalazła się w siatce, ale sędzia gola  nie uznał.

W 52. minucie Dudzic otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z drużyny i w sytuacji sam na sam wyczekał bramkarza, który się położył i otworzył wynik spotkania. W 62. minucie goście wyrównali. Zawodnicy Niwy futbolówkę wybili. Po kolejnej wrzutce przedstawiciela Victorii gola strzałem głową zdobył Krzyśko. W 66. minucie rzut wolny wykonał Matusz. Po jego próbie zakotłowało się pod bramką przyjezdnych i futbolówka wpadła bezpośrednio do bramki.

„To był ciężki mecz. Zabrakło nam kilku zawodników. Do tego w 25. minucie Rzegotka doznał kontuzji i musiał zejść z boiska. Udało nam się jednak strzelić i utrzymać wynik. Bardzo cieszymy się ze zdobyczy punktowej w tak trudnym spotkaniu.

Sobota 4 września Niwa Nowa Wieś – Victoria 1918 Jaworzno 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Dudzic (52.), 1:1 Krzyśko (62.), 2:1 Matusz (66.)

Składy Niwy Nowa Wieś: Gacur, Holewa, Matusz, Nycz, Matejko, Stawowczyk, Rzegotka (25. K. Brzazgacz), Gardyński, Dudzic (70. Miłoń), Zwaryczuk (77. J. Brzazgacz), Pękala. Trener: Michał Matejko.