Team Sport Hejnał wygrał zaległy mecz z rundy jesiennej

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   18 marca 2021 07:56

Team Sport Hejnał Kęty wygrał na wyjeździe z Victorią 1918 Jaworzno 4:3. Był to zaległy mecz z rundy jesiennej.

W 6. minucie po rzucie rożnym gola strzałem głową zdobył Rusek. W 13. minucie Waluś zagrał z prawego skrzydła do Cepigi. Ten uderzył z 11 metra po ziemi na bliższy słupek. W 30. minucie również z prawej flanki piłkę przed bramkę zagrał Cepiga. Piłkę przyjął Dudzic, obrócił się z obrońcą na plecach i oddał precyzyjny strzał na bramkę rywala.

W 55. minucie było 1:3. Cepiga doszedł do futbolówki wybitej na 16 metr i oddał skuteczny strzał w górny róg z pierwszej piłki z 16 metrów. Później Dudzic odebrał piłkę jednemu z obrońców. Ten ratował się faulem. Rzut karny wykorzystał Dudzic.

W końcówce gospodarze doszli rywali na jednego gola.  W 80. minucie rzut rożny wykonywali zawodnicy Teamu Sportu Hejnału. Po nim gospodarze rozegrali kontrę, którą skutecznym strzałem zakończył Żmuda. W 88. minucie Rogala sfaulował rywala w polu karnym, więc sędzia przyznał rzut karny Victorii 1918. Wykorzystał go Żmuda.

,,Kontrolowaliśmy mecz do 80. minuty. Po błędach w końcówce wkradła się nerwowość, ale utrzymaliśmy wynik. Brawo dla zawodników, że dotrzymali wynik do końca” – powiedział Kamil Żmuda, trener Teamu Sportu Hejnału.

Środa  17 marca Victoria 1918 Jaworzno – Team Sport Hejnał Kęty 3:4
Bramki: 1:0 Rusek (6.), 1:1 Cepiga (13.), 1:2 Dudzic (30.), 1:3 Cepiga (55.). 1:4 Dudzic rzut karny (55.), 2:4 Żmuda (80.), 3:4 Żmuda rzut karny (88.)

Składy

Victoria 1918 Jaworzno (skład wyjściowy): Psuj, Rusek, Wesecki, Tora, Śliwiński, Chrapek, Hladchenko, Suwaj, Gajda, Rzepa, Żmuda.

Team Sport Hejnał Kęty: Zieliński, Ogórek (46.Wysogląd), J. Januszyk, Tarashuk, A. Januszyk (75. Rogala), Nowicki Jurczak, Waluś, Oczkowski (90. Karpiński), Cepiga (72. Nycz), Dudzic. Trener