Sygnał coraz dalej od awansu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   12 maja 2017 16:28

Sygnał Włosienica przegrał 2:5 na swoim boisku z Koroną Harmęże.

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej Sygnał tracił do lidera B klasy trzy punkty. W pierwszym meczu drugiej fazy rozgrywek zespół z Włosienicy przegrał. Liderujący LKS Bulowice wygrał dwa mecze, a jeden przegrał. Sygnał musi wygrywać, jeśli chce mieć choć niewielką szanse na pozostanie w walce o awans.

Mecz z Koroną Harmęże zaczął się dla Sygnału dobrze. W 20. minucie na bramkę uderzył Sulkiewicz. Bramkarz strzał obronił, ale skuteczną dobitką popisał się Oczkowski. Później po wrzutce z rzutu rożnego Rochowiaka gola głową zdobył Majewski.

W 65. minucie Sygnał wyszedł na prowadzenie. Zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Pacyna. „Jedenastkę” wykorzystał Sulkiewicz. Potem dobra dwójkową akcję przeprowadził P. Forma  z Rochowiakiem. Ten drugi dograł przed bramkę, a Skiernik uderzeniem z czterech metrów skierował futbolówkę do siatki.

Kolejne bramki strzelali tylko przyjezdni. W 75. minucie przeprowadzili kontrę. Po wrzutce ze skrzydła strzał Tyrana dobił Podbiał. Gola na 2:4 strzelił Tyran. Zawodnik Korony wykorzystał wrzutkę kolegi z drużyny i strzałem głową z siedmiu metrów pokonał Pałamarczuka. Wynik strzałem  z bliskiej odległości ustalił Tyran.

Teraz Sygnał ma już dziewięć punktów straty do LKS Bulowice.

Sygnał Włosienica – Korona Harmęże 2:5
Bramki: 1:0 Oczkowski, 1:1 Majewski, 2:1 Sulkiewicz rzut karny, 2:2 Skiernik, 2:3 Podbiał, 2:4 Tyran, 2:5 Tyran.

Sygnał Włosienica: Pałamarczuk, Bożek, Pacyga, K. Sroka, Sarna, S. Sroka (65. Pokrzyk), Szpiegla, Stachura, Pacyna, Oczkowski (78. Zapotoczny), Sulkiewicz. Trener: Damian Pałamarczuk.

Korona Harmęże: Nycz, Teper (75. Firszt), Zieliński, Zając, Dudkiewicz (85. Odrobiński), P. Forma, Majewski, Rochowiak, Tyran, Podbiał, Skiernik. Trener: Sławomir Odrobiński.