Strzelanie zaczęli w 67. minucie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   27 marca 2018 11:52

Skawa Podolsze przegrała na swoim boisku z Teamem Sportem Hejnałem Kęty 1:4.W Podolszu spotkał się dotychczasowy outsider rozgrywek z liderem. Do 67. minuty kibice nie oglądali goli.

Pierwsi z bramki cieszyli się faworyci. Śleziak zagrał prostopadle do Pietraszewskiego. Były zawodnik Solavii Grojec wymanewrował bramkarza i dopełnił formalności. W 82. minucie było 0:2. Oczkowski otrzymał podanie od Kowalskiego i nie zmarnował sytuacji jeden na jeden.

W 86. minucie przyjezdni byli bardzo bliscy zdobycie trzeciego gola. Sędzia dopatrzył się zagrania ręką  jednego  z piłkarzy Skawy. Ryłko tak jednak wykonał rzut karny, że futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Minutę później bramka jednak padła. Oczkowski obsłużył asystą Pietraszewskiego. Ten nie strzelał, a podał lepiej ustawionemu Chrapkiewiczowi, który podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Gola na 0:4 strzelił Kowalski. Po prostopadłym dograniu kolegi z zespołu, wyprzedził obrońców i skierował piłkę do siatki. W końcówce honorowe trafienie na swoje konto wpisali podopieczni Wojciecha Jurkowskiego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Płonki, gola głową zdobył Serwatka.

– Rywal zasłużenie wygrał, ale z naszej strony nie było tak źle. Jestem jednak zadowolony z naszej postawy. Do 70. minuty był to wyrównany mecz. Po stracie gola na 0:1 „rozsypaliśmy” Mieliśmy swoje szanse bramkowe – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

– Mecz toczył się pod nasze dyktando, Mogliśmy zdobyć więcej bramek. Byliśmy cierpliwi i spokojnie czekaliśmy na gola. To się opłaciło. Przeciwnik rzadko przebywał na naszej połowie. Z wyniku jestem zadowolony. Z gry trochę mniej. Zdarzały nam się błędy – powiedział Łukasz Szczepaniak, grający trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Sobota 24 marca Skawa Podolsze – Team Sport Hejnał Kęty 1:4 (0:0)
Bramki:
0:1 Pietraszewski (67.), 0:2 Oczkowski (82.), 0:3 Chrapkiewicz (87.), 0:4 Kowalski (89.), 1:4 Serwatka (90.) W 86. minucie Ryłko (Team Sport Hejnał Kęty) nie wykorzystał rzutu karnego.