Strumień wygrał na początek

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   22 sierpnia 2018 01:06

Strumień  Polanka Wielka wygrał z LKS Bobrek 4:2.

W 11. minucie gola zdobył LKS Bobrek. Janik wszedł w szesnastkę i oddał dobry strzał na dalszy róg. Goście mogli zdobyć więcej bramek. ,,Setek” nie wykorzystali Janik, Michał i Marcin Barciak oraz Semik.

Zawodnicy Strumienia były skuteczniejsi. W 39. minucie Grubka zaskoczył bramkarza strzałem z 31 metrów. Futbolówka wpadła do bramki tuż pod poprzeczką. W 52. minucie w szesnastce zdaniem sędziów faulowany był Gałgan. Rzut karny wykorzystał Boba.

W 59. minucie Strumień trafił rywala trzeci raz. Grubka przeprowadził solową akcję i podał Bobie. Ten przyjął ją pięć metrów od bramki i uderzył nie do obrony. W 75. minucie Boba ta dwójka znów pokazała na co ich stać. Wrzucał Grubka, a akcję zamknął Boba.

W 79. minucie futbolówka po strzale Michała Barciaka zatrzymała się na słupku. W końcówce faulowany w polu karnym był Siwek. Celnie z wapna uderzył Janik.

,,Od początku byliśmy zmobilizowani i nastawieni na atak. Mieliśmy więcej sytuacji bramkowych. Mieliśmy trochę szczęścia, gdyż rywale kilka razy też groźnie zaatakowali. Myślę jedn ak, że byliśmy lepsza drużyną” – powiedział Mariusz Gałgan, grający trener Strumienia Polanka Wielka.

,,Mankamentem w naszej grze był brak skuteczności. Szkoda niewykorzystanych okazji, bo mogliśmy osiągnąć lepszy wynik. To był otwarty mecz. Rywal pokazał nam, jak ważna jest skuteczność” – powiedział Łukasz Zawadzki, grający trener LKS Bibrek.

Sobota 18 sierpnia Strumień Polanka Wielka – LKS Bobrek 4:2

Bramki: 0:1 Janik 11., 1:1 Grubka 39., 2:1 Boba rzut karny 52., 3:1 Boba, 4:1 Boba 75., 4:2 Janik rzut karny.

Składy

Strumień Polanka Wielka: Jasiński, Knapik, Malik, Zemanek, Kała, Gałgan zm. 55. Wasztyl, Juras, P. Wąsik zm. 71. K. Wąsik, Hamerski, Boba zm. 91. Nowak, Grubka. Trener: Mariusz Gałgan.

LKS Bobrek: Sporysz, Nowotarski, Zawadzki, Opitek zm. 66. Siwek, Semik zm. 75. Ławczys, Pactwa, Migdał zm. 39. Chylaszek, Hendzlik, Michał Barciak zm. Jarosz, Marcin Barciak zm. 85. Burda, Janik. Trener: Łukasz Zawadzki.