Sporo emocji w Palczowicach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   26 sierpnia 2015 13:09

LKS Palczowice zremisował z LKS Głębowice 3:3.

W mecz lepiej weszli gospodarze. W 3. minucie indywidualną akcję przez pół boiska przeprowadził Dzidek. W 12. minucie goście wyrównali. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się J. Nowak. Po strzale grającego trenera klubu z Głębowic i rykoszecie piłka znalazła się w siatce. Minutę później umiejętności Wandora strzałem z rzutu wolnego z 20 metrów sprawdził Wiecheć. Tym razem bramkarz zespołu gości strzał obronił.

W 22. minucie niewiele brakowało do tego, aby futbolówka uderzona przez R. Nowaka znalazła się w siatce. Uderzenie było jednak minimalnie niecelne. W 25. minucie „zakotłowało się” pod bramką drużyny przyjezdnej, lecz zagrożenie zażegnał golkiper. W 41. minucie na prowadzenie wyszli goście. Skiernik obsłużył dobrym podaniem Szałajkę. Drugi z wymienionych zawodników podał futbolówkę po ziemi w pole karne. Przepuścił ją Ćwiertnia, a precyzyjny strzał na bramkę oddał W. Nowak.

W 50. minucie było 1:3. Błąd popełnił Skrzypek po rzucie wolnym Głowackiego.  Piłkarze LKS Palczowice nie załamali się takim obrotem sprawy. W 56. minucie futbolówka dośrodkowana przez Wiechecia trafiła do Chachuły, a ten skierował ją do siatki. W 64. minucie bardzo dobrą sytuację strzelecką miał Zemła. Sędzia uznał, że Wandor faulował piłkarza z LKS Palczowice i wyrzucił go z boiska. Na bramce stanął R. Nowak, ale nie zdołał obronić uderzenia z rzutu wolnego Dzidka. W 69. minucie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. W końcówce swoje szanse miał Wojtyła, ale pierwszy jego strzał obronił Skrzypek, a drugie uderzenie było niecelne.

Sobota 22 sierpnia LKS Palczowice – LKS Głębowice 3:3 (1:2)
Bramki:  1:0 Dzidek (3.), 1:1 J. Nowak (12.), 1:2 W. Nowak (41.), 2:3 Chachuła (56.), 3:3 Dzidek (64.) W 69. minucie zawodnik LKS Palczowice nie wykorzystał rzutu karnego.

LKS Palczowice: Skrzypek, Pająk, Nowokuński, Bogunia, Romanowski, Chachuła, Zemła, Dzidek, Folga (55. Sieprawski), Mruczek, Wiecheć (75. Gach). Trener: Jerzy Harańczyk.

LKS Głębowice: Wandor (64. czerwona bezpośrednia, R. Nowak, Domasik, W. Nowak, Szypuła, J. Nowak, Szałajko, Głowacki, Ćwiertnia (76. Wojtyła), Klimczyk, Skiernik (67.Leśniak). Trener: Jacek Nowak.