Solavia wygrała na boisku, ale prawdopodobnie przegra walkowerem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   31 maja 2022 05:25

Solavia Grojec wygrała w Bulowicach z tamtejszym LKS 3:1. Wiele wskazuje na to, że przegra jednak ten mecz walkowerem.

W pierwszej połowie swoje sytuacje strzeleckie mieli gospodarza, ale ani razu nie cieszyli się ze zdobyczy bramkowej. W 55. minucie wyszli na prowadzenie. Solową akcję przeprowadził Michalski. Zszedł do linii końcowej i wycofał piłkę do Niedzieli, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza.

Przyjezdni odpowiedzieli w 79. minucie. Przeprowadzili trójkową akcję. Gonszcz zagrał do Wołka, a ten przekierował podanie do S. Smolarek, który wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. W 83. minucie obrońca wybił futbolówkę. Doszedł Wołek i odegrał strzelcowi poprzedniej bramki. S. Smolarek i tym razem się nie pomylił. W 88. minucie Paweł Chowaniec podał do Wołka. Zawodnik Solavii wrzucił futbolówkę w pole karne. Do siatki skierował ją Mroczek.

Radość przyjezdnych z pierwszego w rundzie zwycięstwa ważnego w kontekście walki o utrzymanie, trwała krótko. Okazało się jednak, że w tym meczu zagrał i był wpisany do protokołu Łukasz Kubajczyk. Zawodnik Solavii nie miał prawa wystąpić w tym spotkaniu. Według komunikatu Komisji Gier i Dyscypliny PPN Oświęcim miał w tej kolejce pauzować z powodu otrzymania czwartej żółtej kartki w meczu z Sygnałem Włosienica. Nie chcemy nic przesądzać, ale dużo wskazuje na to, że w czwartek wynik meczu będzie zweryfikowany jako walkower dla LKS Bulowice.

,,Mecz powinniśmy zamknąć w pierwszej połowie. Mieliśmy ku temu wiele okazji. Były sytuacje sam na sam i słupki. Po strzeleniu gola przestaliśmy grać w piłkę i oddaliśmy inicjatywę rywalowi” – powiedział Dawid Szewczuk, trener LKS Bulowice.

,,W pierwszej odsłonie daliśmy się przeciwnikowi wyszumieć. Przejęliśmy inicjatywę i przeważaliśmy” – powiedział Jarosław Chowaniec, trener Solavii Grojec.

Sobota 28 maja LKS Bulowice – Solavia Grojec 1:3 (0:0)
Bramki: 1:0 Niedziela (55,), 1:1 S. Smolarek (79.), 1:2 S. Smolarek (83.), 1:3 Mroczek (88.)

LKS Bulowice: Pędlowski, Glanowski, Kruk, Bułan, Nalborczyk, Surma, Matusiak, Michałowski, Matejko (10. Niedziela), Dżugaj, Michalski. Trener: Dawid Szewczuk.

Solavia Grojec: Lichość, B. Smolarek, Goc, Chowaniec, Żebrak, Kubajczyk (60. Paweł Chowaniec), Wołek, Mroczek, Gonszcz, S. Smolarek, M. Smolarek. Trener: Jarosław Chowaniec.