Solavia postawiła się Iskrze

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   7 września 2022 16:41

Iskra Brzezinka wygrała na wyjeździe z Solavią Grojec 3:1.

W 10. minucie Sergiel zaatakował lewą stroną i podał do Wojtaszaka, który z kolei przekierował podanie do Skiernika. Ten znalazł sposób na bramkarza. W 55. minucie Iskra ponownie wykorzystała lewą flankę. Tym razem aktywny tam był Skiernik. Zawodnik klubu z Brzezinki uruchomił Wojtaszaka. Po jego wrzutce bramkę strzałem głową zdobył Kidoń. W 72. minucie sędzia przyznał przyjezdnym rzut karny za faul na Wojtaszaku. Bramkę strzałem z jedenastu metrów zdobył Skiernik. W doliczonym czasie gry kibice obejrzeli drugi rzut karny w tym spotkaniu. Tym razem wykonywał go zawodnik zespołu gospodarzy. Strzał Mroczka obronił bramkarz. Piłka po jego interwencji odbiła się od słupka. Mroczek przejął futbolówkę, minął golkipera na tzw. zamach i przejął piłkę do pustej bramki.

„Mieliśmy więcej sytuacji strzeleckich, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Rywal miał więcej szczęścia” – powiedział Sebastian Smolarek, grający trener Solavii Grojec.

„Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu w Grojcu i to się potwierdziło. Zespół gospodarzy postawił się nam na tyle, ile mógł. Uważam, że ta drużyna ma charakter i może napsuć krwi niejednemu faworytowi, a nawet zrobić niespodziankę. Cieszymy się z kolejnych punktów oraz z gry i akcji, jakie tworzyliśmy” – powiedział Rafał Skrzypek, trener Iskry Brzezinka.

Niedziela 4 września Solavia Grojec – Iskra Brzezinka 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Skiernik (10.), 0:2 Kidoń (55.), 0:3 Skiernik rzut karny (72.), 1:3 Mroczek (90+1)

Solavia Grojec: Lichość, Goc, Wołek (65. W. Chowaniec), B. Smolarek, Żebrak, Mroczek, Gonszcz, Kozieł, S. Smolarek, Walus (70. Maksimiw), Kubajczyk (55. Paszek). Trener: Sebastian Smolarek.

Iskra Brzezinka: Nowak (75. Huczek), Gąsiorek, Zygmunt, Dziedzic (75. Kyrcz), Mycyk, Matla, Skiernik, Kidoń (75. Mika), Sergiel (56. Żorawik), Krzemień (65. Czarnik), Wojtaszak. Trener: Rafał Skrzypek.