Solavia miała problemy z LKS Głębowice, ale wygrała

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   13 maja 2016 02:49

Solavia wygrała z LKS Głębowice 3:2.

W mecz bardzo dobrze weszli gospodarze. Po składnej akcji klubu z Grojca akcję jeden na jeden z Wandorem wykorzystał G. Smolarek. W 7. minucie Forma otrzymał piłkę od R. Nowaka, przeprowadził indywidualną akcję, wymanewrował czterech zawodników i podciął piłkę nad bramkarzem klubu z gminy Oświęcim. W 31. minucie Formy otrzymał futbolówkę od Stawiarskiego, minął dwóch przeciwników i zagrał do Skiernika. Ten drugi strzałem głową pokonał Bąbacza

Podopieczni Henryka Mazura szukali szans na bramki i znaleźli je. W 50. minucie Śliwka zaprezentował przewrotkę, która przyniosła efekt bramkowy. W 70. minucie Śliwka dograł futbolówkę na lewą stronę do G. Smolarka. Zawodnik Solavii wymanewrował bramkarza i strzelił gola do pustej bramki.

– Byliśmy lepsi. Nadzialiśmy się jednak na kontry, które rywal wykonywał skutecznie. Była to planowa wygrana, ale pokazała ona, że nikt nam punktów za darmo nie odda – powiedział Henryk Mazur, trener Solavii Grojec.

– W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze. Strzeliliśmy bramki i mieliśmy jeszcze inne sytuacje strzeleckie. W drugiej odsłonie u niektórych moich podopiecznych zabrakło koncentracji – powiedział Przemysław Tlałka, trener LKS Głębowice.

Niedziela 8 maja Solavia Grojec – LKS Głębowice 3:2 (1:2)
Bramki: 1:0 G. Smolarek (2.), 1:1 Forma (31.), 2:2 Śliwa (50.), 3:2 G. Smolarek (70.)

Solavia Grojec: Bąbacz, Lizoniak (25 Kozieł), Chowaniec, K. Noworyta, R. Noworyta, Wiktoruk, Krężel, Mroczek, G. Smolarek, S Smolarek (75. Kosiński) , Śliwka (82. Walus). Trener: Hentym Mazur.

LKS Głębowice: Wandor – Głowacki, Szypuła (Majewski), Domasik, Leśniak – Stawiarski (Wojtyła), Forma, Ćwiertnia, Klimczyk – R. Nowak, Skiernik Trener: