Soła wyrwała punkty JKS w końcowce

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 czerwca 2017 20:49

Soła Oświęcim wygrała z JKS 1909 Jarosław 3:2.

W 11. minucie w polu karnym wytworzyło się zamieszanie.  Nie przeszkodziło to Knapikowi w podaniu do Wawocznego, a temu drugiemu w oddaniu precyzyjnego strzału. Później Gargasz popełnił błąd przy obronie strzału bezpośrednio z rzutu rożnego Kycki.

Bramkarz Soły zrehabilitował za swój błąd broniąc rzut karny Raby. W 68. minucie indywidualną akcję prawym skrzydłem dobrym uderzeniem zakończył Gleń. W 85. minucie po dwójkowej akcji Gliniaka i Haasa gola zdobył ten drugi. W końcówce sędzia podyktował „jedenastkę” za faul Wilka na Stankiewiczu. Wilk wyleciał z boiska, a gola z 11 metrów zdobył Wawoczny.

Soła Oświęcim – JKS 1909 Jarosław 3:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Wawoczny (11.), 1:1 Kycko (13.), 2:1 Gleń (68.), 2:2 Haas (85.), 3:2 Wawoczny rzut karny (90.). W 62. Raba (JKS) nie wykorzystał rzutu karnego.

Soła Oświęcim: Gargasz, Drzymont, Jamróz (żółta), Kasolik, Wadas, Czapla (90. Turczyński), Gleń, Wawoczny, Szewczyk (żółta, 83. Janik), Hałgas (żółta), Knapik (62. Stankiewicz, żółta). Trener: Sebastian Stemplewski.

JKS 1909 Jarosław: Mikus, Aab (70. Kaganek), Gliniak (żółta), Wilk (89. czerwona), Świech, Bała (żółta, Haas, żółta), Kłusek, Kycko, Raba, Surmiak, Kmak (żółta). Trener: Mariusz Sawa.