Soła wygrała w lidze czwarty mecz z rzędu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   5 maja 2019 19:06

Soła wygrała u siebie z Avią Świdnik 2:1. Nadal jej walka o utrzymanie nie jest rozstrzygnięta, ale punkty zdobyte w kilku ostatnich meczach na pewno klubowi z Oświęcimia pomogą.
Początek meczu był spokojny. Najlepsze sytuacje w okresie mieli Dziedzic i Ceglarz. W 26. minucie goście wykonywali rzut rożny. Do wybitej przez Szelonga piłki doszedł Dziedzic i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W 62. minucie bardzo dobrą i skuteczną akcję zaprezentował Ceglarz. Minął rywali i oddał strzał z ostrego kąta. Interweniujący bramkarz i obrońcy nie zatrzymali futbolówki zmierzającej do siatki. W 71. minucie Szela oddał celny strzał zza szesnastki. Prowadzenia Soła już nie oddała.

Sobota 4 maj Soła Oświęcim – Avia Świdnik: 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1  Dziedzic 26.,  1:1 Ceglarz 62., 2:1 Szela (69.)

Soła Oświęcim: Szelong, Rutkowski, Duda, Feruga, Witkowski (46. Jaworek), Szymczak (46.Rogala), Wyjadłowski,  Wójcik (46.Szela), Ceglarz (88. Pieprzyca), Kasolik, Chowaniec. Trener Łukasz Surma.

Avia Świdnik: Piotrowski, Prędota, Darmochwał (83. Białek), Głaz, Maluga, Kuliga (89. Strug), Dwórzyński,  Mroczek, Dziedzic, Mykytyn,Plesz.