Soła przegrała ze Spartakusem – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   29 października 2017 11:26

Soła przegrała ze Spartakusem 1:3. Nadal jest jednak liderem grupy czwartej III ligi.

Na początku meczu „postraszyli” przyjezdni. Później Solarze nie wykorzystali dwóch bardzo dobrych sytuacji bramkowych. W obu wypadkach z dobrej strony pokazał się bramkarz Spartakusa. W 35. minucie przyjezdni wykonywali rzut rożny. Błąd popełnili obrońcy. Do piłoki doszedł Sot i skierował piłkę don siatki.

Soła mogła zremisować, ale Pietras utrzymywał wysoki poziom swojej gry. W 59. minucie Wawoczny zagrał ręką w polu karnym. Sędzia wskazał „na wapno”, a gola zdobył Załęcki. Sołą dążyła do zmiany niekorzystnego wyniku, ale Cygnar i Snadny byli nieskuteczni.

Nadzieję w sercach gospodarzy „obudził” w 80. minucie Wadas. Zawodnik Soły dobrze zachował się po rzucie rożnym Cygnara. Ostatnie słowo należało jednak do Spartakusa. Wynik spotkania ustalił Szot.

Inne drużyny z czołówki nie wykorzysta przegranej biało czerwonych, którzy nadal są liderami.

Sobota 28 października Soła Oświęcim – Spartakus Daleszyce 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Szot (35.), 0:2 Załęcki rzut karny (59.), 1:2 Wadas (80., 1:3 Szot (89.)

Skład Soły Oświęcim: Gargasz, Drzymont, Jamróz, Kasolik, Wadas, Dynarek (69.Czapla), Gleń (69. Snadny), Hałgas (46. Wawoczny), Cygnar, Knapik. Fot. Sebastian Stemplewski.

Więcej zdjęć autorstwa Pawła Suskiego na profilu Fakty Mocnosportowe.