Soła przegrała z Avią

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 kwietnia 2018 21:13

Soła Oświęcim  przegrała na swoim boisku z Avią Świdnik 0:3.W pierwszych 10 minutach gospodarze nie potrafili się odnaleźć. W 13. minucie interweniujący po wrzutce gości Chlebowski niefortunnie dotknął piłkę kolanem i skierował ją do siatki. Doszło tu do nieporozumienia pomiędzy obrońcą a bramkarzem.

Po straconym golu gospodarze zagrali odważniej. Młodość zaprocentowała nie do końca słusznymi decyzjami. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem przyjezdnych.

Swoją szansę w drugiej połowie mieli gospodarze, ale bramkarz Avii nie dał się pokonać. Doświadczenie przyjezdnych przyniosło efekt. W 71. minucie Maługa wymanewrował jednego z przeciwników i posłał piłkę do siatki. W 78. minucie Szpak i Orzędowski wykorzystali to, że nie mieli ścisłego krycia. Pierwszy z wymienionych zagrał do drugiego, a ten dopełnił formalności.

Sobota 7 kwietnia Soła Oświęcim – Avia Świdnik 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Chlebowski 13. samobójcza, 0:2 Maługa (71.), 0:3 Orzędowski (78)

Soła Oświęcim: Mioduszewski,Chlebowski (88.. Repa), Pańkowski,  Ptak, Szcząber, Gaudyn (63. Kukiełka), Fortuna (55. Stankiewicz), Skrzypniak, Tracz (75. Syguła), Rogala (74. Duda),Ceglarz.

Avia Świdnik: Piotrowski, Czułowski (61. Szpak), Drelich, Jarzynka, Mroczek (75. Orzędowski), Białek (61. Nowak), Głaz, Maługa, Barański, Kołodziej, Prędota (89.Wrzesiński).