Skromne ale zasłużone zwycięstwo Unii w Węgrzcach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   29 kwietnia 2018 21:42

Unia Oświęcim wygrała  na wyjeździe z TS Węgrzce 1:0.W pierwszej połowie przeważali przyjezdni. Dudzic strzelił w polu karnym, ale bramkarz gospodarzy obronił. Uderzenie z 25 metrów Pacygi był minimalnie niecelne. Biało – niebiescy często wykorzystywali skrzydła.

W drugiej połowie goście częściej grali z kontry. Dwukrotnie bramce rywali zagroził Dudzic. Raz uczynił to Lichota. W 64. minucie Wilczak dośrodkował z lewej strony. Piłka dotarła do Skrzypca, który uderzył  na bramkę. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

„Wygraliśmy skromnie,  ale zasłużenie” – powiedział Jacek Dobrowolski, trener Unii Oświęcim.

Sobota 28 kwietnia TS Węgrzce – Unia Oświęcim 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Skrzypiec (64.)

Skład Unii Oświęcim: Stępień, Skrzypiec, Ryszka, Pluta, Balon, Pietraszko, Wilczak (70. Kaleta), Pacyga (50. Lichota), Jończyk, A. Ryś, Dudzic (85. B. Ryś). Trener: Jacek Dobrowolski.