Skawa rozgromiła derbowego rywala na koniec rundy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   21 listopada 2020 21:38

W zaległym meczu rundy jesiennej Skawa wygrała mecz derbowy z LKS Palczowice 8:0. Teraz obie drużyny będą przygotowywały się do rozgrywek wiosennych.

W 7. minucie po rzucie rożnym skutecznie głową uderzył P. Kwadrans. W 30. minucie Ćwiertnia zagrał długą piłkę za plecy obrońców. W sytuacji sam na sam nie pomylił się strzelec poprzedniego gola. W 38. minucie na lewej stronie dobrze podał Ćwiertnia. Sposób na bramkarza znalazł Dominik Kajfasz.

Minutę później po zagraniu prostopadłym Porębskiego. Piłkę na 12 metrze przyjął P. Kwadrans. Na skutek jego strzału futbolówka przeleciała obok bramkarza i wpadła do siatki. W 43. minucie Skawa trafiła na 5:0. Porębski zagrał wzdłuż linii bramkowej. Formalności dopełnił P. Kwadrans. Był to  czwarty gol jego autorstwa w tym spotkaniu.

W 55. minucie Dominik Kajfasz obsłużył przekątnym podaniem Porębskiego na drugą stronę. Tam drugi z wymienionych zawodników oddał precyzyjny strzał. W 63. minucie Porębski wykorzystał kiks bramkarza LKS Palczowice. W 68. minucie po uderzeniu z rzutu wolnego z 20 metrów Żmudy piłka trafiła w samo okienko.

,,Wykorzystaliśmy słabość rywala. Wynik odzwierciedla to, co działo się na boisku. Pewnie wygralibyśmy jeszcze wyżej, gdyby w 62. minucie Ćwiertni nie musiał zejść z boiska po otrzymaniu drugiej żółtej a w konsekwencji czerwonej kartki” – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

,,Wynik mówi sam za siebie. Cieszę się, że ta runda się już skończyła. Uważam, że z takimi problemami kadrowymi i taką frekwencją na treningach 12 zdobytych punktów i czwarte miejsce jest dobrym wynikiem. Teraz musimy porządnie przepracować zimę, by pokazać się z dobrej strony na wiosnę” – powiedział Patryk Cienkosz, grający trener LKS Palczowice.

Sobota 21 listopada Skawa Podolsze – LKS Palczowice 8:0 (5:0)
Bramki: 1:0 P. Kwadrans (7.), 2:0 P. Kwadrans (30.), 3:0 Dominik Kajfasz (38.), 4:0 P. Kwadrans (39.), 5:0 P. Kwadrans (43.), 6:0 Porębski (55.), 7:0 Porębski (63.), 8:0 Żmuda (68.)

Skawa Podolsze; Jurkowski, Piela, Chowaniak, Żmuda, Dominik Kajfasz (70. Damian Kajfasz), Domżał, Banaszak (46. Czerwik), T. Bartula (70. Bałuch), Ćwiertnia (62. czerwona za dwie żółte), Porębski (80. J. Kwadrans), P. Kwadrans (46. Kołaczek). Trener: Damian Banaszak.

LKS Palczowice: Bulan, Zwierz, Folga, Głąb, Cienkosz, Para, Brańka, Kołacz, Czopek, Dzidek (46. B. Kowalczyk), K. Kowalczyk. Trener: Patryk Cienkosz.