Remis w Polance Wielkiej

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   4 maja 2019 16:51

Strumień zremisował u siebie z Orłem Witkowice 2:2. Niedosyt czują w zespole gości, gdyż to on prowadził 2:0. Gole strzelili Szypuła, Bąba, Trawkowski i Gałgan.

W 15. minucie arbiter zarządził rzut karny za faul na Bobie. Strzał  Łukaszczyka obronił bramkarz. W 23. minucie Szypuła był zdaniem sędziego faulowany w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany.

W 60. minucie rzut wolny wykonywał Bąba. Po jego strzale futbolówka przeleciała nad murem i wpadła do siatki.  W 80. minucie w polu karnym wytworzyło się spore zamieszanie. Bramkarz obronił uderzenia Grubki i Jarzyny, a Gałgan skierował piłkę do siatki wślizgiem. W 85. kibice obejrzeli trzecią jedenastkę. Tym razem była podyktowana za zagranie ręką. Gola zdobył Łukaszczyk.

,,To był mecz na remis. Obie drużyny miały swoje sytuacje i momenty dobrej gry” – powiedział Mariusz Gałgan, grający trener Strumienia Polanka Wielka.

,,Do 65. minuty byliśmy zdecydowanie lepsi. Wygrywaliśmy zasłużenie. W końcowych 20 minutach przestaliśmy grać, co wykorzystał przeciwnik. Nie pomogła nam czerwona kartka, którą otrzymał przeciwnik” – powiedział Szymon Śliwa, trener Orła Witkowice.

Środa 1 maja Strumień Polanka Wielka – Orzeł Witkowice 2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Szypuła rzut karny (23.), 0:2 Bąba (60.), 1:2 Gałgan (80.), 2:2 Łukaszczyk rzut karny (85.)

Strumień Polanka Wielka: Płonka, Knapik (75. Jarzyna), Trawkowski, Malik (78. czerwona za dwie żółte), Zemanek, Juras (85. Kawczak), Opala, Oczkowski (65. Jaszczyk), Łukaszczyk, Grubka, Boba (70. Gałgan). Trener: Mariusz Gałgan.

Orzeł Witkowice: Nowowiejski, Walus, Konefał, Achinger, Jedliński (88. Paździor), Hankus, Wrona, Bąba (65. Mitoraj), Gołębiowski (60. Jasiński), Wandor (60. Bąk), Szypuła. Trener: Szymon Śliwa.