Remis, po którym jedni się cieszą, a drudzy niepokoją

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   12 czerwca 2019 21:47

W meczu na szczycie w A Klasie Team Sport Hejnał zremisował z LKS Gorzów 1:1. Zdecydowanie bardziej z tego powodu cieszą się  goście, którzy są bardzo blisko awansu.
W 11. minucie Oczkowski otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z drużyny, ale był faulowany przez przeciwnika. Rzut wolny wykonywał Waluś. Tarashuk zdobył gola tzw. szczupakiem. W 40. minucie rzut wolny mieli gospodarze. Po wybiciu skiksował jeden z zawodników klubu z Kęt. Wykorzystał to S. Dylowicz i zagrał długie podanie do wybiegającego na wolne pole Weseckiego. Ten wykorzystał swoją  szybkość, nie dał się dojść obrońcy, podbiegł pod bramkę i znalazł sposób na golkipera.

W drugiej połowie gospodarze starali się zmienić niekorzystny dla siebie wynik. W 62. minucie Oczkowski podał do Cepigi. Strzał obronił bramkarz lidera A Klasy. Dobrej okazji bramowej nie wykończył Chrapkiewicz. W 90. minucie bliski szczęścia był Januszyk, który uderzył z dwóch metrów.

,,W pierwszej połowie graliśmy dobrze. Myślę, że byliśmy lepsi. Zabrakło nam wykończenia w kilku sytuacjach. W drugiej radziliśmy sobie dużo gorzej. Byliśmy zbyt nerwowo. Stosowaliśmy długie podania, czego nie lubimy. Mimo to mieliśmy swoje sytuacje. Po meczu mamy duży zawód. Teraz nasze szanse na awans są oczywiście małe. Zdajemy sobie z tego sprawę, ale walczymy dalej” – powiedział Łukasz Szczepaniak, trener Teamu Sportu Hejnału Kęty

,,Moim zdaniem wynik jest sprawiedliwy. To był dobry mecz. Poziom był wysoki, a kibice dopisali. W sobotę gramy o trzy punkty i o awans” – powiedział Łukasz Ząbek, zawodnik LKS Gorzów.

Sobota 8 czerwca Team Sport Hejnał Kęty – LKS Gorzów 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Tarashuk (11.), 1:1 Wesecki (40.)

Team Sport Hejnał Kęty: Radwan, Korzonkiewicz, Szczepaniak, J. Januszyk, Waluś, Cepiga, Tarshuk, Flisek (65. Ryłko), Oczkowski, A. Januszyk (55. Rogala), Chrapkiewicz. Trener: Łukasz Szczepaniak.

LKS Gorzów: Wylężek, Ząbek, Śliwiński (70.Opitek), Krzyśko, Górski, Majcherek (90. Niemczyk), Wesecki, Bloch (80. Zapała), Dylowicz, Bodziony, Migdał.