Remis dwóch ostatnich drużyn A Klasy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   20 czerwca 2019 17:48

LKS Piotrowice zremisował u siebie z LKS Bulowice 2:2. Ten mecz nie zmienił i nie mógł zmienić tego, że pierwszy z wymienionych zespołów utrzymał się w A Klasie, a drugi z niej spadł.

W 30. minucie prawym skrzydłem zaatakował Piotr Frączek. W końcowej fazie akcji dośrodkował w pole karne. Ustawiony na piątym metrze Żmuda skierował piłkę do pustej bramki. W 75. minucie Mrzygłód wrzucił futbolówkę przed bramkę, a Kołaczek wyrównał stan rywalizacji.

Trzy minuty później Rogalski zagrał do Merty, a ten wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem. W 87. minucie skutecznie z woleja uderzył Wysogląd.

,,Mecz był prowadzony w wakacyjnym tempie. Szkoda nie wykorzystanych przez nas sytuacji. Najlepsze miał Krawczyk i Merta. Nie jestem pewny, czy w składzie rywali byli wszystko w porządku” – powiedział Piotr Frączek, grający prezes LKS Piotrowice.

,,My byliśmy pogodzeni z losem. Potraktowaliśmy to jako test, sparing. Był to element przygotowań do rozgrywek B Klasy. Dlatego też podjąłem takie a nie inne decyzje personalne. Niech inni rozsądzą to po swojemu. Dziś zagrały dwie najsłabsze drużyny tej ligi – powiedział Marek Kudłacik, trener LKS Bulowice.

Sobota 15 czerwca LKS Piotrowice – LKS Bulowice 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Żmuda (30.), 1:1 Kołaczek (75.), 2:1 Merta (78.), 2:2 Wysogląd (87.)

LKS Piotrowice: Jakub Chowaniec, M. Rogalski, Marsowicz, Klimczyk, Piotr Frączek, Stawiarski, Jurecki, Merta, Żmuda (70. S. Rogalski), Krawczyk, Figura  (60. Miętka, 80. J. Figura). Trener: Jarosław Chowaniec.

LKS Bulowice: Matejko, Nalborczyk,Surma, Kruk, Łuczak (Matyszkowicz, Kołaczek), Michalak, Matusiak, Piecha, Mrzygłód, Zaręba (46. Wysogląd, Handy. Trener: Marek Kudłacik.