Puls wygrał na boisku beniaminka

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   31 sierpnia 2022 15:13

W derbach gminy Oświęcim Puls Broszkowice 2:1 wygrał na boisku beniaminka, czyli LKS Poręba Wielka.

W 12. minucie sędzia zarządził rzut karny za faul na jednym z zawodników zespołu przyjezdnych. Skutecznie z wapna uderzył Michał Barciak. Minutę później Płonka zagrał do Kwadransa, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.

W drugiej połowie dwóch zawodników LKS Poręba Wielka musiało opuścić boisko z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek a w konsekwencji czerwonej. Byli to Tomczyk i Żydzik. W 89. minucie przyjezdni przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Michał Barciak podał Marcina Barciaka. W zamieszaniu podbramkowym po zagraniu Tobika piłka po przypadkowym strzale samobójczym rywala wpadła do siatki.

„To był kolejny mecz, gdzie dużo walczymy. Wynik był na styku. W drugie odsłonie nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji i to się na nas zemściło. Sytuacje utrudniły nam czerwone kartki. Gola na 1:2 straciliśmy w kuriozalny sposób. Zostawiliśmy dużo zdrowia na boisku. Szkoda” – powiedział Mateusz Mazur, grający trener LKS Poręba Wielka.

„To był dobry mecz z dobrze zorganizowanym rywalem. Prowadziliśmy grę i mieliśmy dużo więcej sytuacji bramkowych” – powiedział Marcin Barciak, grający trener Pulsu Broszkowice.

Sobota 27 sierpnia LKS Poręba Wielka – Puls Broszkowice 1:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Michał Barciak rzut karny (12.), 1:1 Kwadrans (13.), 1:2 gol samobójczy (89.)

LKS Poręba Wielka: Ryś, Pawlica, Oczkowski, Korwin, Szczerbowski, Żydzik (81. czerwona za dwie żółte), Płonka (30. Tomczyk, 60. czerwona za dwie żółte), Bratek (55. Węglarz), Kwadrans, Grubka (85. Snażyk), Mazur (85. Paluch). Trener: Mateusz Mazur.

Puls Broszkowice: Strzelecki, Nowotarski, Huzior, Opala, P. Kumor (46. Tobik), Piwowarski (70. Marcin Barciak), Augustyn, Michał Barciak, Wykręt (46. Ł. Kumor), Chylaszek, Janik. Trener: Marcin Barciak.