Przełamanie LKS Poręba Wielka

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   26 maja 2016 23:03

LKS Poreba Wielka wygrała w  Głębowicach. Bylo to pierwsze od dłuższego czasu zwycięstwo podopiecznych Łukasza Zawadzkiego.

Pierwsi na prowadzenie mogli wyjść gospodarze. W 15. minucie  sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym jednego z zawodników klubu z gminy Oświęcim. Ta decyzja wywołała spore kontrowersje. Nie był to jednak przełomowy moment spotkania. Bramkarz zespołu gości obronił strzał z jedenastu metrów R. Nowaka. Później z leego skrzydła futbolówkę dośrodkował R. Nowak. Nogę do futbolówki dołożył Skiernik, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

W 30. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Z własnej połowy w kierunku pola karnego zagrał Herma. Piłkę  głową zbił Krawczyk. Przejął ją Węglarz. Zawodnik minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki. W 73. minucie Starzyk przejął piłkę zagraną za linię obrony od kolegi z zedspołu i znalazł sposób na Płachtę.

W drugiej połowie gole mogły zdobyć obie ekipy. Piłka po strzale R. Nowaka trafiła  w poprzeczkę. Dobitka Klimczyka była niecelna. Strzał Skiernika w innej akcji był minimalnie niecelny. Sytuacje dla gości zmarnował dwa razy Starzyk, a po razie pomylili się Krawczyk i R. Sporysz.

LKS Głębowice – LKS Poręba Wielka 0:2(0:1)
Bramki: 0:1 Węglarz (30.), 0:2 M. Starzyk (73.). R Nowak (LKS Głębowice) nie wykorzystał rzutu karnego w 15 minucie.

LKS Głębowice: Płachta – Głowacki, Szypuła, Wojtyła, Leśniak – Forma, Majewski, Stawiarski (K. Majewski), Klimczyk – R Nowak, Skiernik (W. Nowak). Trener: Przemysław Tlałka.

LKS Poręba Wielka: P. Sporysz – Hermyt, Herma, Góra (86. P. Starzyk), Tomczyk – Mączka (66. Jarecki), Zawadzki, M. Starzyk, R. Sporysz – Krawczyk, Węglarz. Trener: Łukasz Zawadzki