Przekonujące i ważne zwycięstwo Solavii w Przeciszowie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 października 2018 22:21

Solavia Grojec wygrała na wyjeździe w Przeciszowie z Przeciszovią 5:1.

Pierwsi gola zdobyli gospodarze. Nowotarski zagrał prostopadle do Niedzieli, który wygrał pojedynek z bramkarzem. W 21. minucie po strzale z rzutu wolnego z 35 metrów golkiper odbił piłkę przed siebie. Skutecznie próbę dobił Pietraszewski.

W 27. minucie Solavia wyszła na prowadzenie. Jeden z jej zawodników zaatakował skrzydłem i zagrał do Pietraszewskiego. Piłkarz, który wrócił do klubu z Grojca z Teamu Sportu Hejnału Kęty, wyprzedził Kołodziejczyka i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

W 37. minucie Solavia przeprowadziła kolejną składną akcję. Witek uderzył z 17 metrów. Piłka odbiła sie od obrońcy i znalazła drogę do siatki. W 55. minucie gospodarze popełnili błąd w obronie. Pietraszewski przeciął podanie między defensorami i dobrym strzałem wykończył sytuację, którą sam sobie stworzył. Później na lewym skrzydle szarżował J. Sołtysik. Wszedł w szesnastkę i wyłożył futbolówkę wzdłuż bramki. Formalności dokonał Witek.

,,Przegraliśmy, bo byliśmy zdecydowanie słabsi w środku pola. Oddaliśmy tą część boiska rywalowi w zasadzie bez walki. Do tego doszły liczne błędy indywidualne Solavia wygrała zasłużenie” – powiedział Krzysztof Barcik, trener Przeciszovii Przeciszów.

,,Oprócz strzelonego gola rywal nam  nie zagroził. Kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń. To był nasz najlepszy mecz w tej rundzie. Nie kryjemy swojego zadowolenia z wyniku i z gry” – powiedział Dawid Szewczuk, grający trener Solavii Grojec.

Sobota 20 października Przeciszovia Przeciszów – Solavia Grojec 1:5

Bramki: 1:0 Niedziela, 1:1 Pietraszewski 21., 1:2 Pietraszewski 27., 1:3 Witek 37., 1:4 Pietraszewski 55., 1:5 Witek

Przeciszovia Przeciszów: Kołodziejczyk, Domżał, Mycyk zm. 75. Szpiegla, Szafraniec, Kyrcz zm. 46. Matla, Niedziela, Żabiński, Nowotarski, Semik zm. 55. Pawela, Sergiel zm. 75. M. Michałek, Węgrzyn. Trener: Krzysztof Barcik.

Solavia Grojec: Kołodziej, A. Sołtysik, Wiktoruk, Wołek, Płaczek, Krężel, Mroczek, Śliwka zm. 77. Koziara, Pietraszewski, J. Sołtysik zm. 71. Szewczuk, Witek. Trener: Dawid Szewczuk.