Przegrana Zatorzanki

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   5 maja 2021 09:20

Zatorzanka przegrała na swoim boisku z MKS Libiąż 1:3.  Walka o utrzymanie klubu z Zatora trwa nadal.

W 2. minucie jeden z zawodników MKS Libiąż zaatakował lewym skrzydłem. W końcowej fazie akcji zagrał wzdłuż boiska. Gola zdobył Pacwa. W 18. minucie Węgorek zaprezentował skuteczną indywidualną akcję. Nawinął obrońcę i strzelił precyzyjnie na dalszy róg.

W 52. minucie rzut wolny wykonywał Szymonik. Wrzucił piłkę z 30 metrów. w polu karnym wytworzyło się zamieszanie. Zawodnik zespołu przyjezdnego tak niefortunnie interweniował, że strzelił gola samobójczego. W 80. minucie Łuczak odebrał piłkę rywalowi w środku pola i wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie.

,,W pierwszej połowie zabrakło nam tzw. pary. Słabo prezentowaliśmy się fizycznie. W drugiej graliśmy już lepiej” – powiedział Marcin Folga, trener Zatorzanki Zator.

Poniedziałek 3 maja Zatorzanka Zator – MKS Libiąż 1:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Pacwa (2.), 0:2 Węgorek (18.), 1:2 gol samobójczy (52.), 1:3 Łuczak (80.)

Skład Zatorzanki Zator: Lichański (25. Kołodziejski), Mika, Wolanin, K. Celej, Kukiełka (70. Gzela), Szymonik, Woźniak, Kwiatkowski (46. Florczak), Stanek (46. Celej), Kowalczyk, Stefaniak. Trener: Marcin Folga.