Przeciszovia zasłużenie wysoko wygrała w Bobrku

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   3 kwietnia 2018 19:51

Przeciszovia wygrała w Bobrku z tamtejszym LKS 5:0.
Przyjezdni wyszli na prowadzenie w 5. minucie. Rzut wolny wykonywał Matla. Błąd popełnił bramkarz, który pozwolił na to, by piłka przeleciała mu pod brzuchem i wpadła do bramki. W 18. minucie przyjezdni przeprowadzili szybką kontrę. Skutecznie zaatakował Samek i dograł futbolówkę na głowę do strzelca pierwszego gola. Ten wykończył akcję  skutecznym uderzeniem głową.

W 62. minucie po oskrzydlającej akcji Samka bramkę zdobył Matla. To było trzecie trafienie tego zawodnika w tym spotkaniu. W 71. minucie Matla zdobył swojego czwartego gola. Po rzucie rożnym najpierw opieczętował futbolówką poprzeczkę, a potem skierował ją do siatki. Wynik spotkania ustalił Szpiegla, który otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z ekipy i pokonał bramkarza strzałem na dalszy róg.

– Wynik w pełni oddaje przebieg gry. Byliśmy słabsi fizycznie. Gra nam się nie kleiła. W trakcie całego przebiegu stworzyliśmy sobie zaledwie jedną groźną akcję – powiedział Dariusz Kapciński, trener LKS Bobrek.

– W defensywie grał u nas cały zespół i robił to dobrze. Byliśmy też bardzo skuteczni. To wszystko złożyło się na nasze zwycięstwo. Na pochwałę zasługuje też Michałek. Był dziś na bramce, a nie jest bramkarzem. Spisał się bardzo dobrze. Między innymi obronił sytuację sam na sam z Michałem Barciakiem.

Sobota 31 marca LKS Bobrek – Przeciszovia Przeciszów 0:5 (0:2)
Bramki: 0:1 Matla (5.), 0:2 Matla (18.), 0:3 Matla (62.), 0:4 Matla (71.), 0:5 Szpiegla (80.)

LKS Bobrek: Wojtarowicz, P. Opitek, Byrski, Samuś, K. Nowotarski, Przybyła (75. Semik), Szyjka (46. Michał Barciak), Marcin Barciak, Wąsik (70. D. Nowotarski), Migdał (55. Krompiec), Jarosz. Trener: Dariusz Kapciński.

Przeciszovia Przeciszów: Michałek, Mycyk (70. Domżał), Szafraniec, Pawela, Kyrcz, Samek, Żabiński, Nowotarski (66. Kasperek), Węgrzyn (79. Szpiegla), Matla, Sergiel. Trener: Krzysztof Barcik.