Przeciszovia rozgromiła LKS Piotrowice w meczu derbowym

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 października 2020 21:35

Dziś odbyły się derby gminy Przeciszów. Zdominowała go Przeciszovia, która rozgromiła rywala 7:1.

W 10. minucie Węgrzyn wrzucił piłkę z rzutu rożnego. Mycyk przegłówkował ją w okolicę dalszego rogu. Bramkę strzałem z woleja zdobył Serwatka. W 13. minucie było już 2:0. Bartuś wymanewrował kilku przeciwników, ale sposobu na bramkarza nie znalazł. Skutecznie dobił K. Michałek.

W 27. minucie po rzucie rożnym bramkę strzałem głową zdobył Szafraniec. W 33. minucie dynamiczną akcję prawą stroną przeprowadził Kidoń. Zawodnik Przeciszovii zagrał po ziemi przed bramkę. Bartuś był szybszy od obrońców i strzelił gola na 4:0.

W 57. minucie do piłki wrzuconej przez Szafrańca doszedł Bartuś i uderzeniem głową podwyższył prowadzenie swojej drużyny. W 62. minucie po dograniu futbolówki przez asystencie przy poprzednim golu Makuch skierował piłkę pod poprzeczkę. W 83. minucie Bartuś odebrał piłkę obrońcy LKS Piotrowice. Po krótkiej akcji podał do Matli, który trafił na 7:0. W 86. minucie Piotr Frączek wszedł w pole karne, wymanewrował dwóch przeciwników, oddał strzał na dalszy róg strzelając gola honorowego dla zespołu przyjezdnego.

,,Kontrolowaliśmy mecz cały czas. Nasi zawodnicy chcieli się odkuć po ostatniej porażce i słabej grze. Udało nam się to” – powiedział Łukasz Płonka, trener Przeciszovii Przeciszów.

,,Wygrał zespół zdecydowanie lepszy. Pierwszy raz od kiedy gram w piłkę część zawodników naszej drużyny zwyczajnie odpuściła jakby nie było prestiżowy, bo derbowy mecz. Niektórzy przeszli więc obok niego” – powiedział Piotr Frączek, grający prezes LKS Piotrowice.

Niedziela 11 października Przeciszovia Przeciszów – LKS Piotrowice 7:1 (4:0)
Bramki: 1:0 Serwatka (10.), 2:0 K. Michałek (13.), 3:0 Szafraniec (27.), 4:0 Bartuś (33.), 5:0 Bartuś (57.), 6:0 Makuch (62.), 7:0 Matla (83.), 7:1 Piotr Frączek (86.)

Przeciszovia Przeciszów: Flejtuch, Mycyk, Serwatka, Pawela, Szafraniec (60. Klimczyk), Żabiński, Makuch (60. Matla), Kidoń (46. Baranowski), Węgrzyn, Bartuś, K. Michałek (60. Pawela). Trener: Łukasz Płonka.

LKS Piotrowice: Hałatek, Kościelnik, M. Rogalski, Włoch, Marsowicz, Paweł Frączek (46. M. Włoch),  Maciej Frączek, Piotr Frączek, Merta (70. Miętka), Klimczyk, S. Rogalski (70. Antecki). Trener: Jarosław Chowaniec.