Powroty z ciężkimi bagażami

Redakcja eFO  |   Piłka nożna  |   11 czerwca 2023 20:45

To była koszmarna niedziela dla oświęcimskiej Unii i piątoligowego lidera z Nowej Wsi. Jedni i drudzy wysoko przegrali wyjazdowe mecze i musieli wracać do domu z ciężkim bagażem straconych goli.

W czwartoligowych rozgrywkach biało-niebiescy przegrali dziś na wyjeździe z Lubaniem Maniowy 3:0. Już po 20 minutach gry gospodarzy prowadzili różnicą dwóch trafień. Na 5 minut przed końcem, kiedy Unia postawiła już wszystko na jedną kartę, miejscowi dorzucili kolejnego gola.

Do zakończenia sezonu w czwartej lidze pozostały już tylko dwie kolejki gier. 15 czerwca w Oświęcimiu dojdzie do szlagierowo zapowiadającego się pojedynku Unii z Beskidem. Z kolei w ostatniej serii podopieczni Marka Kołodzieja zagrają z Wierchami w Rabce-Zdroju.

W piątej lidze bolesnej porażki w Pcimiu doznał lider tabeli. Pcimianka rozbiła Niwę Nowa Wieś aż 5:0. W efekcie przewaga Niwy nad konkurencją w tabeli niestety poważnie stopniała. Już tylko punkt do lidera traci wicelider z Trzebini, a trzecie Tempo Białka ma dwa „oczka” straty.

Przed zespołem prowadzonym przez Bartłomieja Dudzica mecz na swoim stadionie z Sokołem Kocmyrzów-Baranówka. Na zakończenie sezonu Niwa zagra na wyjeździe z rezerwami krakowskiej Garbarni.