Pora na jesienny hit

Redakcja eFO  |   Piłka nożna  |   5 października 2022 11:37

Osiem spotkań i aż siedem zwycięstw – tak w tym sezonie gra piątoligowy lider z Nowej Wsi. Niwa o dwa punkty wyprzedza Tempo z Białki i ma cztery „oczka” więcej od MKS-u Trzebinia.

W ostatniej kolejce piłkarze lidera pokonali w derbowej konfrontacji KS Chełmek, a przed nimi jesienny szlagier.

Było to szóste zwycięstwo Niwy z rzędu. W pierwszej połowie meczu Niwy z Chełmkiem piłka dwukrotnie wylądowała w bramce biało-zielonych, a na początku drugiej odsłony na 3:0 podwyższył Mariusz Piskorek. To był właściwie dopiero początek strzeleckich fajerwerków.

Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 6:3, choć kończyli mecz w zdekompletowanym składzie. Na 10 minut przed końcem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Kamil Jaroś.

Już w najbliższą niedzielę czeka nas absolutny szlagier w rozgrywkach piątej ligi

Prowadząca w tabeli Niwa udaje się do Białki na spotkanie z wiceliderem, gdzie będzie broniła „żółtej koszulki” lidera. W ośmiu dotychczasowych meczach Tempo sześciokrotnie zwyciężało, raz dzieliło się punktami (1:1 z Wiślanką Grabie u siebie) i raz musiało uznać wyższość rywali (0:3 z Trzebinią u siebie).

Niedzielne spotkanie w Białce rozpocznie się o godz. 15.30. W ostatniej kolejce Tempo wygrało w Sieprawiu z miejscowymi Karpatami 3:2. Inny z reprezentantów oświęcimskiego powiatu – KS Chełmek zagra na swoim obiekcie z Błękitnymi Modlnica (sobota, godz. 15).