Pogórze zaprezentowało się dobrze, ale awansował faworyt

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   6 sierpnia 2020 17:21

LKS Rajsko przystąpił do rywalizacji Pucharu Polski w drugiej rundzie. Wygrała w Gierałtowicach z Pogórzem 2:0. Gole zdobyli Senkowski i Piwowar.

W 17. minucie z lewej strony zagrał Piwowar, a gola zdobył Senkowski. Później przyjezdni mogli podwyższyć prowadzenie. Zdaniem sędziego faulowany był Mika. Strzał Sieczki z jedenastu metrów obronił Pietrzak. W 78. minucie LKS Rajsko zapewnił sobie awans do kolejnej rundy. Senkowski obsłużył podaniem Piwowara, który po indywidualnej akcji zdobył gola na 0:2

,,Moi podopieczni bardzo dobrze wykonali założenia taktyczne. Błędy straciliśmy po indywidualnych błędach. Na tle czwartoligowca zaprezentowaliśmy się przyzwoicie. Mimo wyniku jestem zadowolony” – powiedział Dawid Szewczuk, trener Pogórza Gierałtowice.

,,Mecz toczył się raczej pod nasze dyktando, ale przeciwnik też pokazał dobrą piłkę. Kluczowym momentem był niewykorzystany rzut karny. Po nim gospodarze zwietrzyli swoją szansę i walczyli o wyrównanie” – powiedział Mariusz Wócik I, trener LKS Rajsko.

Środa 5 sierpnia Pogórze Gierałtowice – LKS Rajsko 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Senkowski (17.), 0:2 Piwowar (78.)

Pogórze Gierałtowice: Pietrzak, Krzemień, Zygmunt, Mariusz Wójcik II, Frączek (65. Szostak), Wysogląd (70. Kowalczyk), Gałuszka, Hałat, Zając, Światłowski, Pietraszewski. Trener: Dawid Szewczuk.

LKS Rajsko: Gielarowski, Sieczko, Czarnik (55. Żyła), Welber, Durnaś (60. Kowalik), Brania (46. Ryś), Mika (72. Warzecha), Frączek, Senkowski, Piwowar, Formas (65. Matlak). Trener: Mariusz Wójcik I.