Pogórze wysoko wygrało w Porębie Wielkiej

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 czerwca 2017 22:43

Pogórze Gierałtowice wygrało z LKS Poręba Wielka 7:3.
W 21. minucie w polu karnym faulowany był Buchała. „Jedenastkę” wykorzystał Ligus. W 25. minucie poszkodowany przy karnym obsłużył dobrym podaniem Hałata, który pokonał bramkarza. Później gola zdobył Żmuda. Stan rywalizacji wyrównał Węglarz, który wykorzystał zagranie R. Sporysza.

Kolejne celne trafienia notowali na swoje konto zawodnicy zespołu gości. W 38. minucie ustawiony na prawym skrzydle  Buchała zagrał do Hałata. Piłkarz Pogórza oddał celny strzał z ośmiu metrów. Minutę później pojedynek jeden na jeden z bramkarzem wygrał Buchała.

Następne bramki padły w drugiej połowie. W 47. minucie nieporozumienie obrońców LKS Poręba Wielka wykorzystał Pietraszewski. W 63. minucie gola na 2:6 strzelił Brońka. Siódmą bramkę strzałem na dalszy słupek zdobył Makuch. Ostatni w tym meczu do siatki po indywidualnej akcji trafił Starzyk. Niewiele to jednak zmieniło.

– Popełniliśmy niesamowite błędy w obronie. Z przodu nasza gra nie była zła, ale defensywa nie poradziła sobie. Stąd ten wynik – powiedział Bartłomiej Krawczyk, grający członek zarządu LKS Poręba Wielka.

– Przeważaliśmy przez cały mecz i wygraliśmy zasłużenie – powiedział Edward Wandzel, trener Pogórza Gierałtowice.

Sobota 17 czerwca LKS Poręba Wielka – Pogórze Gierałtowice 3:7
Bramki: 0:1 Ligus (21.), 0:2 Hałat (25.), 1:2 Żmuda, 2:2 Węglarz, 2:3 Hałat (38.), 2:4 Buchała (39.), 2:5 Pietraszewski (47.), 2:6 Brońka (63.), 2:7 Makuch (75.), 3:7 Starzyk.

LKS Poręba Wielka: P. Sporysz, Krawczyk, Tomczyk, Paluch, Wasztyl, R. Sporysz, Węglarz, Jarzyna, Stawiarski, Żmuda, Starzyk. Trener: Zbigniew Wasztyl.

Pogórze Gierałtowice: Formas, Ligus, Gąsiorek, Kudłacik, Kamski (83. Nowak), Pietraszewski (57. Makuch), Hałat, Żabiński, Krzemień, Buchała (75. Koim), Brońka. Trener: Edward Wandzel.