Pogórze rozgromiło Koronę

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   12 maja 2019 19:10

Pogórze rozgromiło na swoim obiekcie Koronę Harmęże 12:0. Od początku meczu przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Z minuty na minuty ona rosła.

Trenerzy obu drużyn nie mogli dzisiaj skorzystać z wielu zawodników. Goście do dosłownie ostatniej chwili kompletowali skład. Na boisku z dobrej strony pokazali się tylko gospodarze.

,,W pierwszej połowie rozstrzygnęliśmy kwestie tego, kto wygra. W drugiej odsłonie każda kolejna bramka wpływała na rywali demotywująco i odbierała im chęci do walki” – powiedział Łukasz Jasek, trener Pogórza Gierałtowice.

,,Mieliśmy gigantyczne problemy kadrowe. Do ostatniej chwili nie wiedziałem, czy będziemy mieli choćby jedenastu zawodników. Kadrę skompletowaliśmy. Okazało się jednak, że rywal był od nas o jedną albo nawet dwie klasy lepszy. Musimy wyciągnąć z tego meczu jakieś wnioski i zmienić wiele rzeczy, jeśli chcemy zdobyć jakiekolwiek punkty tej wiosny” – powiedział Paweł Żak, grający trener Korony Harmęże.

Niedziela 12 maja Pogórze Gierałtowice – Korona Harmęże 12:0 (4:0)
Bramki: Makuch trzy, T. Krzemień trzy, Ligus dwie, Kowalski dwie, Hałat, R. Krzemień.

Pogórze Gierałtowice: Szyc, Garbacz, Ligus, Karpiel, Kot, Koim, Hałat, Makuch, R. Krzemień, Kowalski (Kamski), T. Krzemień. Trener: Łukasz Jasek.

Korona Harmęże: Szyka, Jakubik, Rydzoń, Pachacz. D. Skalny, Płatacz, Majewski, Rochowiak, Baran, A. Forma, Tyran (46. Żak). Trener: Paweł Żak.