Pogórze kończy sezon bez zdobyczy punktowej

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 czerwca 2022 11:25

Pogórze Gierałtowice przegrało na swoim boisku z Zaborzanką Zaborze 2:7 w ostatniej kolejce Magic Sport B Klasy.

W 11. Bernaś zagrał akcję tzw. klepką z Rysiem. Akcję strzałem  na dalszy róg wykończył ten drugi. W 31. minucie Klaja w polu karnym wymanewrował obrońców i strzelił precyzyjnie na bramkę. Minutę później po dośrodkowaniu Gawła Stachura zdobył bramkę głową.

Kolejne bramki padły jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie Ostrowski zaprezentował dobre, krosowe podanie. Stachura przyjął piłkę na klatkę piersiową na 16 metrze i precyzyjnie uderzył z woleja. W doliczonym czasie gry grający trener Zaborzanki otrzymał długie podanie za linię obrony. Stachura minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Druga połowa była remisowa. W 55. minucie Minajkin dośrodkował z lewego skrzydła, a Ryś zdobył gola strzałem na dalszy róg. Później dwie bramki zdobyli gospodarze. Futbolówkę w bramce umieścili Maślanka i Frączek. Wynik w 88. minucie ustalił Ryś. W polu karnym wygrał pojedynek z dwoma obrońcami i oddał dobry strzał. Futbolówka przeszła pod Szatanem i wpadła do siatki.

,,Dziękuję naszym zawodnikom za całą rundę i wywalczone punkty. Przed rundą rewanżową nasza sytuacja nie wyglądała dobrze. Kilka osób nas opuściło, ale też doszło do nas kilku wartościowych chłopaków. Cieszy to, że zdobyliśmy trzy punkty i to, że drużyna przeciwna zdołała się zebrać i dzięki temu udało się rozegrać całe spotkanie” – powiedział Bartłomiej Stachura.

Sobota 11 czerwca Pogórze Gierałtowice – Zaborzanka Zaborze 2:7 (0:5)
Bramki: 0:1 Ryś (11.), 0:2 Klaja (31.), 0:3 Stachura (32.), 0:4 Stachura (38.), 0:5 Stachura (45.), 0:6 Ryś (55.), 1:6 Maślanka (63.), 2:6 Frączek (67.), 2:7 Ryś (88.)

Pogórze Gierałtowice: Szatan, Nowak, Wójcik, Bochaczyk, Ligus, Stuglik, Kamski, Szczelina, Zając, Maślanka, Frączek.

Zaborzanka Zaborze: Zalewski, Tadeusz, Kozak, Gorczyca (46. Minajkin), Cinal, Ryś, Gaweł, Bernaś (50. Bochenek), Klaja, Ostrowski,  Szczerba (10. Stachura). Trener: Bartłomiej Stachura.