Po zaciętym boju LKS Jawiszowice przegrał

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   21 kwietnia 2019 12:01

LKS Jawiszowice przegrał w Węgrzcach Wielkich z Węgrzcanką 2:3. Obecnie zwycięzca w meczu zajmuje trzecie miejsce, a przegrany zajmuje piątą lokatę.
W 3. minucie mogli prowadzić przyjezdni. M. Płonka rzucił z autu do Chrapka, który obsłużył podaniem Pyrlika. Strzał ostatniego z wymienionych obronił Siwiecki. W 24. minucie sędzia zarządził rzut karny za faul Piekielnego. Skutecznym egzekutorem jedenastki był Filipowski.

W 35. minucie przyjezdni rozegrali składną akcję. W jej końcowej fazie Herman zagrał do Chrapka. Były zawodnik między innymi Podbeskidzia Bielsko – Biała wyrównał, kierując piłkę w na dalszy róg. W 38. minucie asystent i strzelec gola zamienili się miejscami. Tym razem ten drugi zagrywał, a pierwszy próbował zdobyć bramkę udem. Bramkarz był na posterunku i obronił.

W 55. minucie po rzucie wolnym z 17 metrów futbolówka odbiła się od poprzeczki. W 66. minucie LKS Jawiszowice wyszedł na prowadzenie.  Rusek podał do Pyrlika, a ten uderzył na precyzyjnie. Cztery minuty później po kolejnym wolnym Chrapka minimalnie niecelnie głową strzelił Herman.

W 72. minucie jeden z zawodników Węgrzcanki wrzucił piłkę z dalszej odległości. Mistarz oddał ją na 11 metr Grandinettiemu, który posłał ją obok bramkarza do siatki. W 75. minucie Biel wykorzystał błąd linii obronnej gości i przechylił szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy.

Sobota 20 kwietnia Węgrzcanka Węgrzce Wielkie – LKS Jawiszowice 3:2
Bramki: 1:0 Filipowski rzut karny 24., 1:1 Chrapek 35., 1:2 Pyrlik 66,. 2:2 Grandinetti 72., 3:2 Biel 75.

Skład:
Węgrzcanka Węgrzce Wielkie: Siwiecki, Grotkowski, Lewiński, Niane, Kalicki (żółta), Prochwicz (87. Drame), Mistarz (żółta), Biel, Filipowski (75. Surma żółta, 90. Majewski), Dudzik (82. Majewski), Grandinetti.

LKS Jawiszowice: Szymala, M. Płonka (żółta), Tworek (żółta), Szymonik, Nagi, Piekielny (żółta), Herman, Pyrlik, Rusek (50. Kocoń),  Chrapek (żółta), Bednarczyk (żółta). Trener: Jarosław Płonka.