Po dobrym meczu Niwa wygrała w Gorzowie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   27 maja 2022 06:15

Kibice, którzy przyszli na mecz LKS Gorzów – Niwa Nowa Wieś zobaczyli ciekawe widowisko. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:5.

W 14. minucie po rzucie rożnym obrońcy klubu z Gorzowa wybili piłkę. Piłka została jednak ponownie wrzucona w pole karne, a tam precyzyjnie lewą nogą uderzył Jaroś. Futbolówka wpadła do bramki przy słupku. W 20. minucie był remis. Z 25 metra strzelił Dylowicz. Piłka odbiła się od rywala. Skutecznie dobił Molenda.

W 31. minucie Piskorek wszedł  w pole karne i strzałem z ostrego kąta skierował futbolówkę pod poprzeczkę. W 35. minucie LKS Gorzów ponownie wyrównał. Cichoń zagrał za obrońców do Molendy, ten wymanewrował bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki.

W 65. minucie było 2:3. Jurczak przebiegł z piłką 30 metrów, wbiegł w pole karne i wpisał się na listę strzelców. W 70. minucie Nędza zaatakował prawą stroną, dostał się do szesnastki i posłał piłkę obok bramkarza do siatki.

To nie zakończyło emocji w środowym meczu. W 80. minucie Piskorek doszedł do wrzuconej z boku futbolówki i pokonał bramkarza strzałem głową. W 88. minucie faulowany w polu karnym był Piskorek. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany.

,,To był bardzo dobry mecz toczony akcja za akcję. Obie drużyny chciały wygrać, więc się otworzyły. Kibicom  mógł ten mecz się podobać” – powiedział Maciej Kania, trener LKS Gorzów

,,To był szalony mecz. Dawno takiego nie było. Do 15. minuty dominowaliśmy. Później na moment uciekła nam determinacja. Rywale się nam odgryzali. Odpowiadaliśmy golami na gole. Dużo się działo. Był to ciężki mecz, ale pokazaliśmy charakter”  – powiedział Michał Matejko, grający trener Niwy Nowa Wieś.

Środa 25 maja LKS Gorzów – Niwa Nowa Wieś 3:5 (2:2)
Bramki: 0:1 Jaroś (14.), 1:1 Molenda (20.), 1:2 Piskorek (31.), 2:2 Molenda (35.), 2:3 Jurczak (65.), 3:3 Nędza (70.), 3:4 Piskorek (80.), 3:5 Piskorek rzut karny (88.)

LKS Gorzów: Chowaniec, Bodziony, Kwiatkowski, Pieczara, Podbrożny, Nędza, Dulowicz, Dulowski, Kaczmarczyk, Cichoń (70. Grodzki), Molenda. Trener: Maciej Kania.

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Holewa (80. Michał Pękala), Mateja, Matejko, Stawowczyk (59. Zwaryczuk), Nycz, Jaroś (57. Chrapek), Jurczak, Kubeczko, Dudzic (65. Miłoń), Piskorek. Trener: Michał Matejko.