Planowe zwycięstwo LKS Rajsko. Rywal ułatwił zadanie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   12 października 2016 02:46

LKS Rajsko wygrał z LKS Gorzów 6:0.
LKS Gorzów zajmował przed tą kolejką ostatnie miejsce w tabeli. Wygrał dotychczas jedno spotkanie ligowe. LKS Rajsko meczu jeszcze nie przegrał. Podopieczni Grzegorza Bąka są obok Zatorzanki głównymi faworytami do awansu do V ligi. Kibice nie mieli więc problemu ze wskazaniem faworyta przed tym spotkaniem. Rywal nie utrudnił zadania gpospodarzom, gdyż przyjechał do Rajska „gołą” jedenastką.

Na pierwszą bramkę fani LKS Rajsko czekali do 40. minuty. Wtedy to po dośrodkowaniu Zimnala gola głową zdobył Hankus. Trzy minuty później wzdłuż bramki zagrał Welber, a w siatce umieścił ją Ryś.

Na początku drugiej połowy gospodarze powiększyli swoją przewagę. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Opala. W 60. minucie strzelec gola uderzył celnie zza szesnastki. W 67. minucie Ryś miał sytuację jeden z bramkarzem. Piłka zmierzała do siatki, ale futbolówkę ręką zatrzymał Banaś, za co otrzymał czerwoną kartkę. Celny strzał z jedenastu metrów oddał Hankus. Wynik strzałem z najbliższej odległości oddał Czarnik.

– Przeciwnik bronił się bardzo głęboko. Nie oddał żadnego strzału na naszą bramką. My graliśmy konsekwentnie i to musiało przynieść efekt – powiedział Grzegorz Bąk, grający trener LKS Rajsko.

– Graliśmy dziś w jedenastu. To nie  był pierwszy mecz, w którym mieliśmy spory problem ze składem. Jak tak dalej będziemy robić, to to jesteśmy na bardzo dobrej drodze do spadku do B klasy. Jeśli mamy się rozwijać, to przez ten zespół musi przejść „huragan”. Z taką kadrą ciężko jest walczyć o punkty, a przed wszystkim z takim rywalem, jak dziś – powiedział, Seabstian Kowalczyk, trener LKS Gorzów.

Sobota 8 października LKS Rajsko – LKS Gorzów 6:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Hankus (40.), 2:0 Ryś (43.), 3:0 Opala (50.), 4:0 Opala (55.), 5:0 Hankus rzut karny (67.), 6:0 Czarnik (87.)

LKS Rajsko: Gielarowski (55. Kołacz), Sieczko, Skrzypek, Jędrusik, Zimnal, Ryś, Welber (46. Scąber), Jasiński (46. Czarnik), Opala, Skiernik (46. Bąk), Hankus. Trener: LKS Rajsko.

LKS Gorzów: Dziędziel – Ćwieląg, Banaś (60. czerwona bezpośrednia), Kowalczyk, T. Gustowski  – Kysiak, Chlebowski, Włoch, Krzykała – k. Gustowski, Majcherek. Ttener: Sebastian Kowalczyk.