Pierwszy od 16 lat mecz Pulsu w A Klasie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   9 sierpnia 2020 16:35

Puls był najdłużej czekającym na awans klubem z grona beniaminków. Oczekiwanie na A Klasę w Broszkowicach trwało 16 lat. Na pierwsze zwycięstwo w A Klasie po przerwie muszą jeszcze jednak poczekać przynajmniej do kolejnego weekendu.

W historycznym meczu Puls zmierzył się na swoim obiekcie z zawsze ambitną drużyną Górnika Brzeszcze.

Wynik otworzyli goście. W 19. minucie po wrzutce jednego z nich piłkę wybili obrońcy. Czerwik wygrał pojedynek bark w bark z jednym z rywali i oddał dobry strzał na dalszy róg. W 25. minucie na prawym skrzydle podaniami wymienili się Żmudka z Jędrusikiem. Ten drugi zakończył ją podaniem na dalszy róg. Tam bramkarza wyprzedził Widuch i było 0:2.

Po składnej akcji gola stykowego strzałem z szesnastki zdobył Michał Barciak. W doliczonym czasie gry kolejny cios zadali przyjezdni. Zdaniem sędziego na 17 metrze faulowany był Żmudka. Rzut wolny precyzyjnie wykonał K. Jędrusik. W 52. minucie było 1:4. Czerwik dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców wpisał się D. Jędrusik.

Później gospodarze zdobyli drugiego gola. Po wrzutce z prawej strony gola głową zdobył Stachura. Kolejne bramki strzelili zawodnicy Górnika. W 83. minucie K. Jędrusik zagrał prostopadle do Stachańczyka. Ten nie zmarnował sytuacji. Przelobował bramkarza. W 87. minucie strzał strzał Stachańczyka obronił golkiper. Piłka po dobitce K. Jędrusika trafiła w poprzeczkę. Skutecznie poprawił Żmudka.

,,Naszych zawodników chyba ,,zjadła trema”. Nie było dziś widać naszych atutów, czyli zadziorności i nieustępliwości. Oddaliśmy to rywalom. Byli od nas lepsi fizycznie” – powiedział Krzysztof Krzemień, działacz Pulsu Broszkowice.

,,Cały czas mecz był pod naszą kontrolą. Mam szacunek do starszych zawodników Pulsu za to, że jeszcze grają. Nie ma co ukrywać, że jednak różnica wieku była widoczna” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

Sobota 8 sierpnia Puls Broszkowice – Górnik Brzeszcze 2:6
Bramki: 0:1 Czerwik (19.), 0:2 Widuch (25.), 1:2 Michał Barciak, 1:3 K. Jędrusik (45+), 1:4 D. Jędrusik (52.), 2:4 Stachura, 2:5 Stachańczyk (83.), 2:6 Żmudka (87.)

Puls Broszkowice: Kubisty,  Żak (77. Mazur), Michalec, Wykręt (46. Stachura), Jończyk, Tobik,  Ł. Kumor (46. Wanat), Marcin Barciak (81. Strzelecki), Krompiec, Michał Barciak, Janik. Trener: Seweryn Krompiec.

Górnik Brzeszcze: Borgosz, Żmudka, D. Jędrusik (57. Salepa), Kozieł, Żmuda (63. Michalik), M. Kojm (46. Klaja), Baraniak, Walus, Czerwik, K. Jędrusik, Widuch (82. Stachańczyk). Trener: Wojciech Włodarczyk.