Orzeł z Witkowic nadal fruwa w czołówce

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   6 maja 2022 10:28

Orzeł Witkowice wygrał u siebie 6:1 w derbach gminy Kęty z LKS Bulowice.

W 35. minucie na 18 metrze sfaulowany był Jasiński. Bramkę strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego ładnym dla oka strzałem zdobył Ostrowski. W 45. minucie Bąba wrzucił piłkę z prawego skrzydła. Jasiński uderzył precyzyjnie na dalszy róg.

W 58. minucie było 3:0. Hankus zagrał prostopadle ze środka pola. Jasiński przepuścił piłkę do Ostrowskiego. Ten zmylił bramkarza. W 72. minucie do akcji włączył się prawy obrońca. Walus wrzucił piłkę na głowę Jasińskiego, który znalazł sposób na golkipera drużyny przeciwnej.

W 82. minucie przyjezdni zdobyli bramkę honorową. Rozegrali akcję w środku. Jeden z nich przerzucił futbolówkę nad obrońcami. Michalak oddał skuteczny strzał po ziemi z 20 metra. W 86. minucie gospodarze zadali kolejny celny cios. Przeprowadzili zespołową akcję, którą płaskim dośrodkowaniem zakończył Szypuła. Formalności dopełnił Jasiński, W 88. minucie ten sam zawodnik strzelił czwartego gola po rajdzie i dobrym podaniu Grosa.

,,Mieliśmy pełną kontrolę nad grą od pierwszej do ostatniej minuty. W pierwszej połowie zdobyliśmy dwa gole, a w drugiej złapaliśmy swój rytm. Cała drużyna zagrała dobrze. Chciałem jednak pochwalić Jasińskiego, strzelca czterech goli i Ostrowskiego, który trafił dwa razy i asystował przy innych bramkach. Bardzo dobrze przepracowali całe spotkanie” – powiedział Marek Kudłacik, grajacy trener Orła Witkowice.

,,W pierwszej połowie graliśmy jak równy z równym. Przy wyniku 0:0 Dzugaj trafił w słupek. Szkoda straconego gola w końcówce pierwszej połowy. W drugiej odsłonie rywal był zdecydowanie lepszy i zasłużenie wygrał” – powiedział Dawid Szewczuk, trener LKS Bulowice.

Wtorek 3 maja Orzeł Witkowice – LKS Bulowice 6:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Ostrowski (35.), 2:0 Jasiński (45.), 3:0 Ostrowski (58.), 4:0 Jasiński (72.), 4:1 Michalak (82.), 5:1 Jasiński (86.), 6:1 Jasiński (88.)

Orzeł Witkowice: Kudłacik (65. Nowowiejski), Jekiełek (46. Gros), Janeczko (46. Rokowski), Juras, Walus, Bąba (62. Szypuła), Hankus, Kuźma (80. Bąbacz), Ostrowski, Wandor, Jasiński. Trener: Marek Kudłacik.

LKS Bulowice: Hrapkowicz, Kruk, Michałowski, Glanowski, Nalborczyk, Surma (75. Niedziela), Matejko (70. Kamiński), Handy (80. Bułaś), Matusiak, Dzugaj, Michalak. Trener: Dawid Szewczuk.