Orzeł odbył spokojny lot w Piotrowicach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   28 września 2018 22:01

Orzeł Witkowice wygrał 6:3 z LKS Piotrowice.

W 12. minucie gola strzałem z bliska zdobył Krawczyk. W 21. minucie Orzeł wyrównał. Z lewego skrzydła wrzucał Szypuła, a skutecznie główkował Adamus. W 35. minucie K. Jekiełek wygrał rywalizacje z obrońcami. Jego strzał obronił bramkarz. Dobitka Adamusa była bezbłędna.

W 55. minucie dwójkową akcję z Jasińskim dobrym uderzeniem z szesnastu metrów zakończył Bąba.  W 65. minucie wydawało się, że jest już po meczu. Wrona zagrał do Jasińskiego. Ten minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Później gospodarze zabrali się do odrabiania strat. W 72. minucie po rzucie wolnym do futbolówki zagranej z rzutu wolnego doszedł Paweł Frączek. Brat prezesa klubu przyjął piłkę i dobrze uderzył. W 75. minucie podopieczni Jarosława Chowańca doszli przeciwnika na jednego gola. Krawczyk nie zmarnował sytuacji sam na sam z golkiperem.

Końcówka należała do gości. W 85. minucie Bąba pokonał bramkarza strzałem z szesnastu metrów. Wynik ustalił Konefał.

Sobota LKS Piotrowice – Orzeł Witkowice 3:6

Bramki: 1:0 Krawczyk 12., 1:1 Adamus 21., 1:2 Adamus 35., 1:3 Bąba 55., 1:4 Jasiński 65., 2:4 Paweł Frączek 72., 3:4 Krawczyk 75., 3:5 Bąba 85., 3:6 Konefał 87.

LKS Piotrowice: Hałatek, M. Rogalski, Klimczyk, Jakub Chowaniec, Jarosław Chowaniec, S. Rogalski, Paweł Frączek, Merta zm. 59. Żmuda, Antecki, Krawczyk, Piotr Frączek. Trener: Jarosław Chowaniec.

Orzeł Witkowice: Wróbel, Jarosz, Rusinek, Śliwa, Bąk, Wrona, Hankus, K. Jekiełek zm. 46. Konefał, Szypuła, Jasiński zm. 87. Wandor, Adamus zm. 46. Bąba. Trener: Szymon Śliwa.