Niwa zasłużenie wygrała z KS Chełmek

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 maja 2016 23:58

Niwa wygrała z KS Chełmek5:0. Trzy punkty trafiły do zespoły, który w tym spotkaniu był zdecydowanie lepszy.
Gospodarze szybko zdominowali wydarzenia na boisku. Przewagę potwierdzili zdobytymi golami. W 5. minucie piłkę ze skrzydła wrzucał Merta, a do bramki strzałem głową skierował Piskorek. Pięć minut później skuteczny rajd przeprowadził Swarzyński. Wszedł on z piłką pomiędzy obrońców drużyny rywali i uderzył na dalszy róg.

Kolejny gol padł jeszcze w pierwszej połowie. Zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Merta. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Piskorek. Również zawodnik w 70. minucie nie pomylił się przy wykonywaniu jedenastki. Tym razem arbiter zauważył zagranie ręką piłkarza z Chełmka. W 78. minucie Żmuda zagrał wzdłuż bramki do Piskorka, a ten skierował futbolówkę do pustej bramki strzelając w ten sposób swojego czwartego gola w tym spotkaniu.

– Zdominowaliśmy wydarzenia na boisku od początku do końca. Nasze zwycięstwo nie podlegało dyskusji – powiedział Kamil Żmuda, grający trener Niwy Nowa Wieś.

– Gospodarze byli lepsi. Trzy punkty im się należały. Uważam jednak, że wygrali za wysoko a wynik nie oddaje przebiegu gry. Przy karnych sędzia mógł, ale nie musiał się inaczej zachować. Rywal był dziś dobrze zorganizowani a nam ten mecz się wyjątkowo nie układał – powiedział Łukasz Jagoda, trener KS Chełmek.

Sobota 7 maja Niwa Nowa Wieś – KS Chełmek 5:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Piskorek (5.), 2:0 Swarzyński (10.), 3:0 Piskorek rzut karny (40.), 4:0 Piskorek rzut karny (70), 5:0 Piskorek (78.)

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Michałek, Stawowczyk (46. Śleziak), Góral, Zwaryczuk, Makowski, Piskorek, A. Żmuda, Merta (60.Zacny), Swarzyński, Klimczyński (70. K. Żmuda). Trener: Kamil Żmuda.

KS Chełmek: Żołneczko, Kulig, Sidor, Cieśla, Domżał, Wójcik (kontuzja, 24. Pater), Bachowski, Kantek, Kustra (kontuzja, 35. Sergiel), Kaczor (83. Mika), Szyjka. Trener: Łukasz Jagoda.