Niwa utrzymuje kontakt ze ścisłą czołówką

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   14 listopada 2020 20:43

Niwa wygrała z Sosnowianką Stanisław Dolny 4:1. Drużyna z Nowej Wsi jest wiceliderem Ligi Okręgowej. Ma trzy punkty straty do lidera.

W 19. minucie gospodarze rozegrali rzut rożny na krótko. Później Piskorek zagrał wzdłuż bramki. Gola zdobył Matejko. W 30. minucie sędzia uznał, że w polu karnym faulowany był Szypuła. Skutecznie z wapna uderzył Piskorek.

W 35. minucie po błędzie obrony Niwy z bramki cieszyli się przyjezdni. Na listę strzelców wpisał się Wcisło.  W 63. minucie było 3:1. po dobrej akcji gola zdobył Nycz. W 80. minucie bramkarz Sosnowianki obronił strzał jednego z rywali, ale dobitka Mateji była skuteczna.

,,Do momentu, w którym straciliśmy gola przeważaliśmy i kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Po tej bramce w nasze poczynania wkradło się trochę nerwowości, ale rywal w zasadzie nam poważnie nie zagroził. Po trafieniu na 3:1 znów przejęliśmy całkowitą kontrolę i dyktowaliśmy warunki” – powiedział Michał Matejko, grający trener Niwy Nowa Wieś.

Sobota 14 listopada Niwa Nowa Wieś – Sosnowianka Stanisław Dolny 4:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Matejko (19.), 2:0 Piskorek (30.), 2:1 Wcisło (35.), 3:1 Nycz (63.), 4:1 Mateja (80.)

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Mateja, Matejko (80. Bisaga), Makowski, Nycz, Matusz, Holewa, Merta, Szypuła (70. Brzazgacz), Piskorek. Trener: Michał Matejko.

Sosnowianka Stanisław Dolny: Musiał, Kozik (Górny), Mamcarczyk, Młynarczyk (Michalec), Wojtaszek, Różycki, Konopka, Sz. Bosman, Sz. Szydłowski (Kapuściński)Wcislo, Pacut (. K. Szydłowski).