Niwa nie miała problemów z LKS Poręba Wielka

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   6 sierpnia 2015 20:43

Niwa Nowa Wieś nie pozostawiła rywalom z B klasy żadnych złudzeń. Podopieczni Kamila Żmudy wygrali w Porębie Wielkiej 6:1 i awansowali do dalszej fazy pucharu Polski.

Goście otworzyli wynik spotkania już w pierwszej akcji. Do przerwy zawodnicy klubu z Nowej Wsi wygrywali już 0:3. W drugiej połowie faworyci zmniejszyli tempo ataków, ale i tak byli stroną dominującą.

– Rywal był poza naszym zasięgiem. Jego zwycięstwo nie podlegało ani przez chwilę żadnej dyskusji – powiedział Łukasz Zawadzki, grający trener LKS Poręba Wielka.

– Szybko ułożyliśmy sobie mecz. Byliśmy od początku do końca zespołem lepszym. To był taki typowy sparing – powiedział grający Kamil Żmuda, trener Niwy Nowa Wieś.

Środa 5 sierpnia LKS Poręba Wielka – Niwa Nowa Wieś 1:6 (0:3)
Bramka dla LKS Poręba Wielka: Grubka. Bramki dla Niwy Nowa Wieś: Górkiewicz i Klimczyński po dwie, Swarzyński i Michałek po jednym.

LKS Poręba Wielka: P. Sporysz (46. Mamoń), Hermyt, Herma, Krawczyk, P. Starzyk (60. Węglarz), Żmuda, Wasztyl (66. Zawadzki), Góra, M. Starzyk, Stachura, Grubka. Trener: Łukasz Zawadzki.

Niwa Nowa Wieś: Pałamarczuk, Stawowczyk, Brańka, K. Żmuda, Piskorek, Zacny (35. Łęcki), Zwaryczuk, Michałek, Swarzyński, Klimczyński, Górkiewicz. Trener: Kamil Żmuda.