Miażdżący początek ustawił mecz

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   7 listopada 2016 11:48

LKS Jawiszowice wygrał 6:0 z Halniakiem Maków Podhalański.

Wysokie zwycięstwo gospodarzy było możliwe między innymi dzięki temu, że szybko strzelili kilka bramek odbierając rywalowi ochotę do rywalizacji. W 6. minucie Korczyk otrzymał podanie od Hermana i strzałem na dalszy słupek otworzył wynik spotkania. Pięć minut później Wójcik zagrał do asystenta przy bramce na 1:0, a ten uderzył . Piłka odbiła sie od słupka i wpadła do siatki.

W 15. minucie lewym skrzydłem zaatakował Bartula. W końcowej fazie spotkania wrzucił futbolówkę w pole karne. Skutecznym strzałem głową popisał się Juszczyk. W 20. minucie było 4:0. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Wójcik, a na listę strzelców uderzeniem głową wpisał się Nalepa.

To nie był koniec pokazu skuteczności zawodników LKS Jawiszowice. W 40. minucie piłka po strzale Hermana odbiła się od obrońców i wpadła pod nogi Korczyka, który dobił uderzenie kolegi z zespołu.  W 65. minucie Szymonik obsłużył dobrym podaniem Bartulę. Kobiałka obronił strzał doświadczonego piłkarza gospodarzy, ale wobec strzału Weseckiego był bezradny. W 75. minucie najlepszą sytuację mieli przyjezdni. Tlałka poradził sobie jednak z uderzeniem  z dystansu J. Bobka, W 85. minucie Wesecki mógł podwyższyć prowadzenie swojej drużyny, ale tym razem bardzo dobrze interweniował bramkarz Halniaka.

Niedziela 6 listopada LKS Jawiszowice – Halniak Maków Podhalański 6:0 (5:0)
Bramki: 1:0 Korczyk (6.), 2:0 Herman (11.), 3:0 Juszczyk (15.), 4:0 Nalepa (20.), 5:0 Korczyk (40.), 6:0 Wesecki (65.)

LKS Jawiszowice: Tlałka, Bidziński, Nalepa, Kajor (75. Kowalski), Karpiel, Juszczyk (20. Szymonik), Bartula (70. Janik), Kabara (46. Wesecki), Herman, Wójcik, Korczyk. Trener: Jarosław Płonka.

Halniak Maków Podhalański: Kobiałka, Gruca, Kaczmarczyk, Krauz, Pęczek, Sobala. Furman (65. Maziarka), Łukawski (46. Musiał), Sz. Bobek (46. Pająk), Bagnicki, J. Bobek.