Mecz lokalnych rywali dla LKS Rajsko

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   16 sierpnia 2022 09:37

W pierwszej kolejce Ligi Okręgowej w Brzeszczach odbył się prestiżowy dla obu drużyn mecz. W spotkaniu, w którym rywalizowały zespoły z sąsiadujących ze sobą miejscowości 4:3 wygrali przyjezdni.

W 13. minucie Ryś zagrał prostopadle do Miki, a ten znalazł sposób na bramkarza. W 20. minucie Sojka przejął piłkę zagrywaną przez rywala, przebiegł z nią około 10 metrów i oddał precyzyjny strzał na dalszy róg. W 33. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Do dośrodkowanej przez Wykręta wzdłuż pola karnego futbolówki doszedł  Formas i zaskoczył golkipera uderzeniem nogą.

W 53. minucie osoby związane z Górnikiem cieszyły się  z remisu. Matys otrzymał podanie od kolegi z zespołu ustawionego w środkowych rejonach boiska, doszedł w okolice 30 metra i oddał bardzo  ładny strzał w zasadzie w samo okienko.

To nie był koniec emocji na stadionie w Brzeszczach. W 75. minucie gospodarze gospodarze wyszli na prowadzenie. Wysogląd dośrodkował z prawego skrzydła. Bramkę strzałem głową zdobył Kawczak. Później strzelali już tylko przyjezdni. W 80. minucie w polu karnym wytworzyło się zamieszanie. Po wrzutce jednego z zawodników LKS Rajsko Ryszka uderzył z woleja. Golkiper obronił tą próbę. Poprawka z pięciu metrów Formasa głową była skuteczna. W 85. minucie strzelec poprzedniego gola przeprowadził akcję indywidualną. Minął trzech przeciwników i próbował skierować futbolówkę do siatki. Na przeszkodzie stanął mu bramkarz. Dobitki Miki nie zdołał jednak obronić.

„Mieliśmy więcej z gry i sytuacji bramkowych, ale strzeliliśmy mniej goli niż rywal. Byliśmy nieskuteczni i mieliśmy problemy w obronie” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

„W pierwszej połowie trochę przeważaliśmy. Potem w naszej grze było trochę senności. Zagraliśmy na 60% naszego potencjału. O naszym zwycięstwie zadecydowała spora motywacja i większa chęć w dążeniu do celu. Piłkarsko mecz był raczej wyrównany” – powiedział Krzysztof Zarzycki, trener LKS Rajsko.

Sobota 13 sierpnia Górnik Brzeszcze – LKS Rajsko 3:4 (1:2)
Bramki: 0:1 Mika (13.), 1:1 Sojka (20.), 1:2 Formas (33.), 2:2 Matys (53.), 3:2 Kawczak (75.), 3:3 Formas (80.), 3:4 Mika (85.)

Górnik Brzeszcze: Błazenek, Wanat (46. Stachańczyk), Jędrusik, Salepa, Raczek (30. Zygmunt), Sojka, Czerwik, Kojm (46. Matys), Piwowar, Ochman (55. Wysogląd), Kawczak. Trener: Wojciech Włodarczyk.

LKS Rajsko: Krajniewski, Kowalik, Zguda (46. Welber), B. Ryś, Matlak, Ryszka, A. Ryś, Pniak, Formas, Wykręt (70. Magiera), Mika. Trener: Krzysztof Zarzycki.