LKS Rajsko przegrał z Górnikiem, więc jego strata do Zatorzanki wzrosła

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 maja 2017 12:56

LKS Rajsko przegrał 2:3 z Górnikiem Brzeszcze. Wicelider traci obecnie do Zatorzanki cztery punkty.
Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w drugiej połowie. W 53. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Mika wykorzystał błąd obrony i wygrał pojedynek jeden na jeden z Osieckim. Górnik wyrównał w 65. minucie. Brańka przerzucił futbolówkę z prawego skrzydła na lewy. Tam „klepą” zagrali Michalik i Waluś. Drugi z wymienionych zawodników oddał strzał w pełnym biegu. Piłka przeszła obok bramkarza i wpadła do siatki.

W 69. minucie Czarnik otrzymał dobre podanie od Skrzypka i dobrym strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 83. minucie arbiter dostrzegł zagranie ręką jednego z zawodników LKS Rajsko i podyktował rzut karny. Precyzyjnie „z wapna” uderzył Brańka. Cztery minuty później przyjezdni znów cieszyli się z gola. Rzut rożny wykonywał Brańka, a bramkę uderzeniem głową zdobył D. Jędrusik.

– W pierwszej połowie byliśmy zdecydowanie lepsi. Później straciliśmy „głupie gole”. Przy karnym było dużo przypadkowości. Muszę jednak przyznać, że przeciwnik był bardzo zdeterminowany. W końcówce radził sobie lepiej. U nas było sporo nerwowości i indywidualnych błędów – powiedział Grzegorz Bąk, grający trener LKS Rajsko.

– W pierwszej połowie udało nam się przetrzymać napór przeciwnika. Do 30. minuty zdecydowanie przeważali gospodarze. W drugiej części mecz był wyrównany. Od momenty straty gola na 2:1 my dominowaliśmy – powiedział Damian Odrobiński, trener Górnika Brzeszcze.

Sobota 6 maja LKS Rajsko – Górnik Brzeszcze 2:3 (0:0)
Bramki: 1:0 Mika (53.), 1:1 Waluś (65.), 2:1 Czarnik (69.), 2:2 Brańka rzut karny (83.), 2:3 D. Jędrusik (87.)

LKS Rajsko: Gielarowski, Sieczko, K. Jędrusik, Skrzypek (85. Hankus), Zimnal, Czarnik, Janeczko (80. Skiernik), Ryś (70. Jasiński), Scąber (65. Welber), Mika, Piskorz. Trener: Grzegorz Bąk.

Górnik Brzeszcze: Osiecki, D. Jędrusik, Drabczyk, Walus (60. Brańka), Waluś (90. Piwowar), Sojka, Czerwik, Michalik (70. Lis), Żmudka, Widuch, Janik (87. Witasik). Trener: Damian Odrobiński.