LKS Rajsko liderem A Klasy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 kwietnia 2018 11:34

LKS Rajsko wygrał  ze Zgodą Malec  5:0 i wyprzedził pauzujący w tabeli Team Sport Hejnał Kęty.Dotychczasowy lider A Klasy, czyli zespół z Kęt, w miniony weekend pauzował.

LKS Rajsko szybko otworzył wynik, co ułatwiło im późniejszą grę. W 3. minucie rzut rożny wykonywał Czarnik, a gola strzałem nogą zdobył Jędrusik. Druga bramka padła tuż przed końcem pierwszej połowy. Raźniak zagrał prostopadle do Raźniaka, a Piskorz dobrze zachował się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Tak, jak szybko gospodarze rozpoczęli strzelanie w pierwszej połowie, tak samo uczynili to w drugiej części gry. W 48. minucie z prawego skrzydła rzut wolny wykonywał Skiernik. Piłka dotarła przed bramkę, gdzie z najbliższej odległości strzelił Czarnik.

W tym spotkaniu gospodarze zadali jeszcze dwa celne ciosy. W 70. minucie Bąk podał futbolówkę do Piskorza. Zawodnik LKS Rajsko wymanewrował dwóch rywali i uderzył precyzyjnie na dalszy róg. W 90. minucie Bąk doszedł do podania wzdłuż bramki od swojego podopiecznego a zarazem kolegi z zespołu i dokonał formalności.

To pierwsza porażka Zgody od pięciu meczów ligowych. LKS Rajsko wyprzedził Team Sport Hejnał Kęty. Obie drużyny rozegrały tą samą ilość meczów. Za ich plecami blisko trzyma się Górnik Brzeszcze.

„Boisko było nierówne i nie sprzyjało grze w piłkę. My jednak cały czas dominowaliśmy. Wygrać mogliśmy wyżej. Dużo ożywienia wniósł Scąber, który dał dobrą zmianę” – powiedział Grzegorz Bąk, grający trener LKS Rajsko.

„Dziś boisko było kiepskie. W spotkaniu za szybko straciliśmy gola. Wynik nie oddaje przebiegu. Sytuacji bramkowych mieliśmy mało, ale nie graliśmy źle. Błędy straciliśmy przez jak zawsze niepotrzebne błędy” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

Sobota 14 kwietnia LKS Rajsko – Zgoda Malec 5:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Jędrusik (3.), 2:0 Piskorz (45.), 3:0 Czarnik (48.), 4:0 Piskorz (70.), 5:0 Bąk (90.)

LKS Rajsko: Gielarowski, Sieczko, Baluś, Czarnik, Zimnal, Jędrusik, Matlak, Raźniak, Scąber, Mika (75. Bąk), Skiernik, Piskorz. Trener: Grzegorz Bąk.

Zgoda Malec: Gibas – Sporysz, S. Drebszok, Rolka, Nowak (75. Dubiel) – Sokół, Tomala, K. Drebszok – Płonka, Wójcik (75. Żmuda). Trener: Andrzej Tomala.