LKS Poręba Wielka wygrała wysoko i przekonująco

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   30 września 2021 17:25

LKS Poręba Wielka wysoko, bo aż 8:1 wygrała u siebie z LKS Głębowice.

Dwie bramki dla zawodników z klubu z gminy Oświęcim padły po rzutach karnych. Reszta goli była efektem składnych akcji gospodarzy i zagrań ze skrzydeł. Przyjezdni strzelili na 4:1 po sytuacji sam na sam z bramkarzem.

„To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Podeszliśmy do meczu skoncentrowani i od początku chcieliśmy narzucić swój styl gry. Szybko zdobyta bramka nas uskrzydliła. Z upływem minut rywale tracili siły, co skwapliwie wykorzystaliśmy. Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną, z którą w tym sezonie trzeba się liczyć.

Cieszy nas również nasza gra w obronie. W pięciu meczach straciliśmy tylko dwie bramki. Z meczu na mecz jesteśmy jesteśmy pewniejsi siebie. Pracujemy dalej i już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania” – powiedział Krzysztof Ryś, grający członek zarządu LKS Poręba Wielka.

„Pierwsza połowa była wyrównana. Daliśmy jednak rywalowi trzy prezenty. Mieliśmy swoje sytuacje, ale byliśmy nieskuteczni. W końcówce graliśmy w dziewięciu. Było to wynikiem kontuzji” – powiedział Mariusz Skiernik, grający trener LKS Głębowice.

Sobota 25 września LKS Poręba Wielka – LKS Głębowice 8:1 (4:0)
Bramki: 1:0 R. Sporysz rzut karny (6.), 2:0 Kornaś (16.), 3:0 Węglarz (22.), 4:0 Grubka (45.), 4:1 W. Brońka, 5:1 Kornaś (52.), 6:1 Herma rzut karny (54.), 7:1 R. Sporysz (58.), 8:1 Płonka (71.)

LKS Poręba Wielka: Krzysztof Ryś, Herma, Szczerbowski, Konrad Ryś (55. Szwed), Pawlica (79. Tomczyk), R. Sporysz, Żydzik, Płonka, Węglarz (83. P. Sporysz), Kornaś (65. P. Widła), Grubka (75. Stanaszek). Trener: Damian Pałamarczuk.

LKS Głębowice: Wandor, Wojtyła, Baranek (65. Gieras), Zieliński (70. Skiernik), M. Brońka (60. Szalonek), Zając, Krawczyk, Nowak (75. Drabczyk), Jaszczyk, W. Brońka, Teper. Plus dwie puste zmiany. Trener: Mariusz Skiernik.